...

szkolenia kosmetyczne

Rynek kosmetyczny rozwija się w bardzo szybkim tempie, tym samym rosną oczekiwania klientów. Zaciekawieni są przede wszystkim nowymi rodzajami zabiegów, które bez ingerencji igieł mogą w znaczący sposób poprawić kondycję ciała oraz skóry. Dlatego rozwój w tej dziedzinie jest niezwykle ważny i na pewno warto skorzystać z oferty szkoleń.

Szkolenie wybieramy oczywiście pod kątem działalności gabinetu kosmetycznego, podologicznego lub SPA. Jednak najpopularniejsze są zabiegi odmładzające na twarz oraz zabiegi wyszczuplające na ciało. W tym wpisie wyróżnimy właśnie dwa panele szkoleniowe: na twarz oraz na ciało.

Jak powinno przebiegać szkolenie?

Szkolenie powinno składało się z części teoretycznej i praktycznej, prowadzone powinno być przez doświadczonego, praktykującego kosmetologa. Oczywiście najlepiej szkolić się na konkretnych urządzeniach, które znajdują się już w gabinecie lub które zamierza się zakupić (hurtownia kosmetyczna Cosnet proponuje szkolenia z urządzeń, które znajdują się aktualnie w ofercie).

W części teoretycznej szkolenia powinny znajdować się wszystkie potrzebne informacje dotyczące konkretnego zabiegu: na czym zabieg polega, jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu, jaki jest czas trwania, jakie są efekty po zabiegu, jak w teorii powinno się go przeprowadzić, a także informacje o urządzeniu, jego dane techniczne, działanie, użytkowanie, utrzymanie.

Natomiast w części praktycznej szkolenia osoba prowadząca powinna przeprowadzić przed uczestnikami zabieg na modelce oraz przedstawić produkty jakie należy użyć przy wykonywaniu zabiegu, w jakiej ilości i w jaki sposób należy ich użyć, a następnie każdy uczestnik szkolenia powinien spróbować przeprowadzić zabieg samodzielnie pod czujnym okiem prowadzącego, który powinien być w stanie odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Szkolenie powinno zakończyć się podsumowaniem oraz przyznaniem uczestnikom certyfikatów ukończenia, które zaświadcza o podniesieniu kwalifikacji (ważne, aby na certyfikacie wymienione były wszystkie zabiegi oraz urządzenia na jakich zostały wykonane), które później można powiesić na ścianie w swoim salonie i tym samym zachęcić klientów do wykonania zabiegów, z których odbyło się szkolenie. Najpopularniejsze zabiegi na twarz, z których warto się szkolić:

   • - Infuzja tlenowa czyli wtłaczanie substancji aktywnych w głąb skóry, aż do warstwy skóry właściwej, za pomocą czystego tlenu. Dostarczony tlen działa odżywczo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz tonizująco, przyspiesza metabolizm komórkowy, zwiększa napięcie skóry i spowalnia procesy starzenia.

   • - RF (Radio Frequency) zasada działania RF opiera się na wywołaniu efektu termicznego w tkankach - wytworzenia ciepła endogennego czyli wewnątrz skóry. Fale radiowe docierają do skóry właściwej. Ciepło wytworzone w skórze stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

   • - Mikrodermabrazja diamentowa jest to zabieg mechanicznego ścierania naskórka (jego warstwy rogowej), dzięki któremu likwidujemy drobne zmarszczki, blizny i przebarwienia, stymulujemy mikrokrążenie, zwiększamy absorpcję składników aktywnych z preparatów, normalizujemy pracę gruczołów łojowych, stymulujemy produkcję kolagenu i elastyny.

Najpopularniejsze zabiegi na ciało, z których warto się szkolić:

   • - Elektrostymulacja wykorzystuje prądy impulsowe o małej częstotliwości w celu wywołania skurczu mięśni. Zabieg ma na celu redukcję tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, zwiększenie objętości mięśni oraz ujędrnienie ciała. Pobudza podskórną tkankę łączną, łagodzi ból i napięcie, wpływa korzystnie na zwiotczenia i przykurcze mięśni. 

   • - Endermologia  to rodzaj masażu mechanicznego (podciśnieniowego), podczas którego specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając głębokie warstwy skóry.

   • - Liposukcja ultradźwiękowa jest to zabieg polegający na wykorzystaniu energii ultradźwiękowej o określonej, niskiej częstotliwości, w trakcie którego zachodzi zjawisko kawitacji i dochodzi do rozerwania błon komórek tłuszczowych. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, wykonywany za pomocą specjalnych głowic.

Szerzej o najbardziej popularnych zabiegach na twarz oraz ciało pisaliśmy TUTAJ

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych szkoleń na TWARZ i CIAŁO, cała oferta szkoleń: www.cosnet.pl/szkolenia.html . Zapraszamy do współpracy!