Blog

Wszystko o tlenie w branży kosmetycznej

Tlen to pierwiastek niezbędny do życia dla większości organizmów. Ludzie nie stanowią w tej kwestii żadnego wyjątku i tlen jest nam potrzebny do wielu procesów fizjologicznych. Szczególne znaczenie ma dla przemian energetycznych w komórkach – jeżeli tlenu jest zbyt mało, to komórki produkują zbyt mało energii.

Efektami deficytu tlenu może powodować nie tylko złe samopoczucie. Bez wystarczającej ilości tlenu skóra traci blask i zaczyna brakować jej naturalnego odżywienia (niezbędnego przy regeneracji).

Tlen jest szeroko wykorzystywany, nie tylko w medycynie i sporcie (pobudza wydajność psychoruchową), ale również w kosmetologii. Branża beauty stawia na kurację z tlenem, ponieważ odżywia on, pobudza i nawilża skórę.

Jakie zastosowanie ma tlen w kosmetologii?

Kosmetyki dotleniające marki Apis mają za zadanie dostarczenie tlenu do głębszych warstw skóry i wsparcie procesów samoregulacji. Obecność tlenu nadaje skórze miękkości, minimalizuje też skłonności do podrażnień i alergii. Aktywny tlen przyspiesza gojenie się ran, ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem w głąb skóry substancji aktywnych. Dostarczany w ten sposób tlen działa odżywczo, przeciwzapalnie, tonizująco i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Zwiększa napięcie skóry oraz spowalnia procesy starzenia.

Jak wykorzystywać potencjał tlenu w nowoczesnej terapii?

Tlenoterapia, czyli inhalacja skoncentrowanym tlenem jest coraz powszechniej stosowana. Nie tylko przez zawodowych sportowców, ale również przez osoby chcące zadbać o stan swojego zdrowia.
Klasyczna tlenoterapia odbywa się za pomocą maski tlenowej lub wąsów tlenowych. Posiadają otwory, przez które dostarczany jest tlen i nie muszą ściśle przylegać do twarzy. Wąsy tlenowe (kaniula tlenowa) są wygodne i wskazane dla osób, które nie wymagają wysokiej podaży tlenu.

Inhalacje skoncentrowanym tlenem stają się coraz bardziej popularne. Wpływają korzystnie nie tylko na skórę (odżywiając, nawilżając, zatrzymując procesy starzenia), ale również poprawiają jakość snu, redukując skoki ciśnienia, likwidują bóle głowy oraz uczucie ciągłego zmęczenia. Tlenoterapia ma korzystny wpływ na cały organizm, jednak warto zastosować ją również w przypadku problemów skórnych, takich jak atopowe zapalenie skóry czy trądzik.

Atomizacja to proces, dzięki któremu tlen, leki, substancje aktywne, płyny micelarne czy sera można rozpylać w powietrzu. Pozwala to na całkowitą swobodę podczas tlenoterapii lub zabiegów kosmetycznych. Wzbogacając atomizowany płyn o odpowiednio dobrany aromat, pozwoli przygotować oxy aromaterapię. Poprawia ona stan ciała i umysłu oraz zdolności intelektualne. Ponadto redukuje stres i poprawia jakość snu.

Do niedawna tlenoterapia dostępna była wyłącznie w wyspecjalizowanych placówkach, a zabiegi z wykorzystaniem tego pierwiastka, przeprowadzane tylko w niektórych gabinetach kosmetycznych. Jednak szeroka paleta zalet wykorzystania tego pierwiastka sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem tlenu stają się co coraz bardziej popularne. Na fali tego zainteresowania, specjaliści i laboranci branży beauty tworzą prozdrowotne rozwiązania dostępne dla każdego.

Warto skorzystać na efektach tlenoterapii i doświadczyć poprawy jakości snu, skóry, koncentracji i zdrowia w największym wymiarze.

W ofercie naszej hurtowni kosmetycznej posiadamy dotleniające produkty m. in. Ampułki oxygen z tripeptydami 10 x 10 ml, Ampułki oxygen z komórkami macierzystymi 10 x 10 ml, Skoncentrowane serum do zabiegów tlenowych 250ml, Home terApis Mus dotleniający, Dotleniająca maska algowa z aktywnym tlenem czy koncentrator tlenu.