Blog

6 kroków do wyposażenia salonu kosmetycznego

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne z roku na rok rośnie. Tym samym wzrasta popyt na nowe salony kosmetyczne. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie, jakie sprzęty oraz meble będą potrzebne na początek działalności?

Więcej

Przesuszona skóra? Przebarwienia? S.O.S na powakacyjne pamiątki

Wraz z nadejściem jesieni gabinety kosmetyczne odnotowują zwiększenie ilości klientów. W końcu trzeba podreperować stan skóry po wakacyjnych kąpielach słonecznych. Wysokie temperatury, intensywne promieniowanie UV bez odpowiedniej ochrony wpływają na odczuwalne wysuszenie skóry oraz powstawanie przebarwień. Powstają nowe zmarszczki czy uwidaczniają się te, które już wcześniej odnotowałyśmy. Skóra nie wygląda młodziej. Co robić?

Więcej

Zabieg HIFU. Bezinwazyjny lifting!

Czym jest HIFU? To nieinwazyjne skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości, które działają bezpośrednio w warstwie SMAS (mięśniowo-powięziowa). Technologia HIFU jest ultradźwiękową technologią chirurgiczną powstałą w latach 40. ubiegłego wieku, dopiero kilka lat temu została wykorzystana po raz pierwszy w zabiegach medycyny estetycznej do ujędrniania skóry i liftingu.

Więcej

Wszystko o tlenie w branży kosmetycznej

Tlen to pierwiastek niezbędny do życia dla większości organizmów. Ludzie nie stanowią w tej kwestii żadnego wyjątku i tlen jest nam potrzebny do wielu procesów fizjologicznych. Szczególne znaczenie ma dla przemian energetycznych w komórkach – jeżeli tlenu jest zbyt mało, to komórki produkują zbyt mało energii.

Więcej

Czas na idealnie gładką skórę. Jak wykonać depilację w domu?

Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie. Poświęcamy wiele godzin na pielęgnację naszego ciała oraz na jego upiększanie. W trakcie każdej pory roku staramy się dbać o stan naszej skóry, ponieważ wiemy jaki jest on istotny dla naszego samopoczucia, jednak w okresie letnim przykładamy do tego jeszcze więcej uwagi. Latem ze względu na pogodę pokazujemy większą część naszego ciała, ubierając krótkie sukienki i spodenki, z tego względu chcemy, aby nasze ciało wyglądało idealnie. Jednym z działań, które podejmujemy zarówno jako przygotowanie się na wakacyjny wyjazd, jak i w codziennej pielęgnacji, jest pozbywanie się owłosienia nóg.

Więcej

Idealny fotel do pedicure. Jak wybrać odpowiedni fotel kosmetyczny?

Fotel do pedicure jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych elementów profesjonalnego wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Odpowiednio dobrany zapewni komfort zarówno osobie poddającej się zabiegowi – Klientce, jak również personelowi wykonującemu dany zabieg – Kosmetyczce. Warto zauważyć, że pełni on także funkcję reprezentacyjną. Wszak wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt charakteryzujący się estetycznym wykonaniem, to wizytówka każdego dobrego salonu kosmetycznego.

Więcej

Infuzja tlenowa – poznaj wszystkie jej tajniki

Z racji tego, że infuzja tlenowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów gwiazd Hollywood, możliwe że gdzieś już o niej słyszeliście. Jednak, aby przybliżyć Wam ten proces jeszcze lepiej, postanowiliśmy przygotować krótki wpis. Objaśniamy czym jest infuzja tlenowa, dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju zabieg i przy pomocy jakich urządzeń jest wykonywany. Już na wstępnie powiemy, że infuzja tlenowa to wtłaczanie aktywnego tlenu wraz z substancjami aktywnymi do głębokich warstw skóry. Żeby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury.

Więcej

Pressoterapia w walce z cellulitem i obrzękami

Zacznijmy od początku, bo pojęcie presoterapia czy pressomasaż mogą na początku wydać się dość egzotyczne. Tak więc presomasaż to nic innego jak masaż ciśnieniowy. Jest to innowacyjny, bezbolesny a przede wszystkim skuteczny drenaż limfatyczny. Wszystko tłumaczymy w tym artykule.

Więcej

Wosk do zadań specjalnych – twardy czy miękki?

Gładka skóra przez wiele tygodni? Brzmi trochę jak slogan reklamowy. Jednak nie da się zaprzeczyć, że depilacja woskiem zapewnia efekt nawet na 2 do 4 tygodni. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy wręcz nie możemy sobie pozwolić na zapominanie o regularnej depilacji. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś, może w końcu nadszedł czas, aby to zmienić? Dowiedz się jaki rodzaj wosku powinnaś dobrać do rodzaju swojej skóry.

Więcej

Czy depilacja może być przyjemna?

Zbliża się lato, za oknem robi się coraz cieplej, a co za tym idzie – odsłaniamy coraz więcej ciała. Szukamy więc idealnego sposobu na gładką i piękną skórę. Usuwanie włosków maszynką często powoduje podrażnienia i musi być regularnie powtarzane. Z kolei depilacja woskiem wiąże się z bólem, a przynajmniej dyskomfortem. Drogie panie, dziś przedstawiamy słodką alternatywę: depilację cukrową!

Więcej

1     2     3     4     5     6     7