Blog

Frezarka PODIAVAC PDV 30

Frezarka PODIAVAC PDV 30 jest frezarką idealnie dostosowaną do zabiegów pedicure zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i gabinetach podologicznych. Parametry techniczne urządzenia znacznie przyczyniają się do skrócenia zabiegu, wykonanie go bez zapylenia pomieszczenia dzięki wydajnemu pochłaniaczowi.

Więcej

Elektroporacja w kosmetyce

Elektroporacja to nowoczesna metoda wspomagająca przenikanie makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek. Technika ta wykorzystuje tworzenie kanałów w błonach komórkowych pod wpływem pola elektromagnetycznego. Krótkie impulsy elektryczne o wysokim napięciu powodują dezorganizację lipidów i powstanie nietrwałych przestrzeni w błonach komórkowych. W zasadzie elektroporacja jest procesem odwracalnym, ale parametry prądu ustala się indywidulanie do danej linii komórek. Zbyt niskie napięcie jest nieskuteczne, a zbyt wysokie może spowodować lizę komórek. Dobrze dobrane parametry zabiegu powodują, że jest to metoda bezpieczna i rzadko wywołuje działania niepożądane.

Więcej

Dezynfekcja i sterylizacja w gabinecie kosmetycznym

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że dezynfekcja i sterylizacja to rzecz niezbędna prowadząc gabinet kosmetyczny i wykonując zabiegi kosmetyczne. Dbamy nie tylko o zdrowie naszych klientek, ale również o swoje. Obie te metody utrzymywania czystości różnią się od siebie dość znacznie.

Więcej

Składniki aktywne występujące w kosmetykach APIS

Kosmetyki Apis istnieją na rynku już od 26 lat i cieszą się ogromną popularnością oraz zaufaniem klientów. Firma Apis Natural Cosmetics to rodzinne przedsięwzięcie, które od ponad ćwierćwiecza rozwija się tworząc nowoczesne, a zarazem oparte na naturalnych składnikach kosmetyki profesjonalne.

Więcej

Ampułki do infuzji tlenowej iSol

iSol Special Beauty to kolekcja włoskich, ekskluzywnych i profesjonalnych kosmetyków, zaprojektowana do współpracy z nowoczesnymi i zaawansowanymi urządzeniami kosmetycznymi. iSol zapewnia lepsze efekty zabiegów wykonywanych na twarz, ciało lub przy usuwaniu owłosienia. Wszystkie kosmetyki zostały przebadane dermatologicznie na University of Ferrara we Włoszech. iSol gwarantuje wysoką tolerancję, wysoką jakość oraz całkowite bezpieczeństwo używania. Produkty idealne do cery wrażliwej, są wolne od alergenów, posiadają delikatne zapachy i przyjemną konsystencję.

Więcej

Porównanie frezarek kosmetycznych i podologicznych

Zanim dokonamy zakupu naszej pierwszej frezarki, musimy zastanowić się do jakich zabiegów będziemy ją głównie wykorzystywać (pedicure czy manicure), czy mamy też coraz więcej klientów z problemami podologicznymi (choroby skóry, bolesne modzele, hiperkeratozy)?

Więcej

Demakijaż twarzy – dlaczego jest tak ważny? Cz. I

Nie jest niczym zaskakującym stwierdzenie, że demakijaż to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Wbrew pozorom zabieg przeznaczony jest zarówno dla pań, jak i dla panów. Jego celem jest usunięcie makijażu, zanieczyszczeń, nadmiaru sebum oraz martwych komórek naskórka. Dokładne oczyszczenie skóry sprawia, że może ona oddychać.

Więcej

Demakijaż twarzy – dlaczego jest tak ważny? Cz. II

W poprzednim wpisie wyjaśniliśmy Wam, dlaczego demakijaż jest tak ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Pokazaliśmy najczęstsze błędy i naprowadziliśmy na trop odpowiednich preparatów dopasowanych do rodzaju cery. Teraz chcemy przede wszystkim powiedzieć, jak należy go wykonać, aby był skuteczny, pełny i przyniósł pożądane efekty. Jednak zanim do tego jeszcze przejdziemy, przypomnijmy sobie, dlaczego oczyszczanie cery jest tak istotne.

Więcej

Kosmetyki z witaminą C – kto powinien się nimi zainteresować?

Ogromną popularnością cieszą się w ostatnich latach kosmetyki z dodatkiem witaminy C. Wyróżniają się tym, że mają wszechstronne zastosowanie i działanie. Są szczególnie pożądane do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu w okresie jesiennym i zimowym. Wynika to z tego, że nadają promiennego i świetlistego wyglądu naszej cerze, która w tym okresie często pozbawiona jest blasku. Witamina C nazywana również witaminą młodości jest jednym z najmocniejszych naturalnych związków, który wykazuje silną aktywność biologiczną.

Więcej

Odmładzanie za pomocą tlenu

W kosmetyce coraz bardziej popularne stają się zabiegi, w których stosuje się działanie tlenu. Tlen jest niezbędny do życia, oprócz oddychania do prawidłowego funkcjonowania potrzebują go nasza skóra oraz pozostałe organy. Niesprzyjające warunki środowiska jak zanieczyszczenia, smog sprawiają, że pogarsza się stan skóry do której dociera niewystarczająca ilość tego cennego pierwiastka. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na zabiegi z wykorzystaniem tlenu.

Więcej

   2     3     4     5    6     7     8