Blog

Demakijaż twarzy – dlaczego jest tak ważny? Cz. II

W poprzednim wpisie wyjaśniliśmy Wam, dlaczego demakijaż jest tak ważnym elementem codziennej pielęgnacji. Pokazaliśmy najczęstsze błędy i naprowadziliśmy na trop odpowiednich preparatów dopasowanych do rodzaju cery. Teraz chcemy przede wszystkim powiedzieć, jak należy go wykonać, aby był skuteczny, pełny i przyniósł pożądane efekty. Jednak zanim do tego jeszcze przejdziemy, przypomnijmy sobie, dlaczego oczyszczanie cery jest tak istotne.

Jednym z czynników jest to, że pozostałości po kosmetykach szczelnie blokują regenerację skóry. To jednak nie wszystko. Znajdujące się w powietrzu mikrocząsteczki zanieczyszczeń przenikają bez problemu w głąb skóry co prowadzi często między innymi do:

  • osłabienia bariery ochronnej skóry,
  • nadprodukcji wolnych rodników,
  • powstawania przebarwień,
  • powstawania stanów zapalnych,
  • nadprodukcji sebum,
  • rozszerzenia porów,
  • uszkodzenia struktur kolagenu i elastyny,
  • szybszego starzenia się skóry,
  • zmian trądzikowych i trądzikopodobnych.

Kosmetyczne porady profesjonalistów z Cosnet – zadbaj o swoja cerę razem z nami

Pamiętaj, że oczyszczenie twarzy to pielęgnacja, która wymaga regularności. Jednak jak ze wszystkim, tak i z tym nie można przesadzić. Oczyszczaj swoją cerę dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie rób tego częściej, bo efektem jaki uzyskasz po czasie będzie przetłuszczająca się skóra. Nie ma nic dziwnego w tym, że cera z każdą upływająca minutą pokrywa się cienką warstwą sebum. Jest to naturalna bariera ochronna przed czynnikami zewnętrznymi. Zmywając ją częściej niż dwa razy dziennie wymusisz na gruczołach łojowych wzmożoną pracę.

Jak powinien wyglądać prawidłowy demakijaż?

Jest kilka zasad prawidłowego wykonywania demakijażu, o których chcielibyśmy Wam wspomnieć. Pomimo tego, że robimy to codziennie, może zdarzyć się, że coś nam umyka lub czegoś nie wiedzieliśmy. Dlatego zapraszamy do lektury przygotowanej przez profesjonalistów Cosnet.

Krok I
Zawsze przed rozpoczęciem tego etapu pielęgnacji zadbaj o czystość dłoni.

Krok II
W pierwszej kolejności usuwamy makijaż z okolicy ust oraz oczu. Nie trzemy ani nie pocieramy wrażliwych miejsc. Nasączony wacik (najlepiej wykonany w 100% z bawełny) przykładamy do rzęs i skóry wokół oczu na kilkanaście sekund, po czym w razie konieczności powtarzamy cały proces. Zmywanie pomadki lub błyszczyka powinno przebiegać w sposób podobny. Nie należy rozcierać pomadki na skórze wokół ust. Doskonale w tej sytuacji poradzi sobie płyn do demakijażu oczu i ust Bielenda. Dwufazowa formuła pozwoli na szybkie i wyjątkowo skuteczne zmycie każdego rodzaju makijażu.

Krok III
Gdy zmyliśmy już makijaż z oczu i ust przychodzi czas na twarz, szyję i dekolt. Preparat, który wybraliśmy w tym celu wylewamy na dłoń i rozprowadzamy delikatnie po wspomnianych wcześniej miejscach. Kolistymi ruchami wykonujemy masaż, który powoli rozpuszcza kosmetyki i pozwala na ich pozbycie się. Następnie zmywamy preparat wraz z pozostałościami kosmetyków letnią wodą. Bardzo ważne jest tutaj dobranie odpowiedniego rodzaju preparatu, dopasowanego do rodzaju cery. Doskonale poradzi sobie na przykład płyn micelarny Bielenda. Przeznaczony do każdego rodzaju cery dokładnie oczyści oraz ukoi zmęczoną cerę.

Krok IV
Ostatni etap jest łudząco podobny do wcześniejszego, dlaczego często pomijany. Jest on jednak konieczny do prawidłowego oczyszczenia cery. Wybrany preparat wylewamy na dłoń i kolistymi ruchami wmasowujemy w skórę. Po dokładnym umyciu, zmywamy produkt chłodną wodą stosując metodę 10 chluśnięć.

Krok V
Po delikatnym osuszeniu twarzy warto zastosować tonizację, aby przywrócić skórze odpowiednie pH. Tonizacja ma na celu jego obniżenie, które prowadzi do zwiększenia naturalnej ochrony, zachowania odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz lepszego wchłaniania składników aktywnych znajdujących się w innych preparatach. Jeżeli masz cerę mieszaną lub tłustą i trądzikową warto zastosować tonik antybakteryjny normalizujący Bielenda.

Bycie “beauty” ma swoją cenę. Jednak stan naszej cery to nie tylko kwestia wyglądu, ale również samopoczucia. Dlatego warto zdecydować się na odpowiednią pielęgnację każdego dnia.