Blog

Odmładzanie za pomocą tlenu

W kosmetyce coraz bardziej popularne stają się zabiegi, w których stosuje się działanie tlenu. Tlen jest niezbędny do życia, oprócz oddychania do prawidłowego funkcjonowania potrzebują go nasza skóra oraz pozostałe organy. Niesprzyjające warunki środowiska jak zanieczyszczenia, smog sprawiają, że pogarsza się stan skóry do której dociera niewystarczająca ilość tego cennego pierwiastka. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na zabiegi z wykorzystaniem tlenu.

Warto zwrócić szczególną uwagę na zabiegi z wykorzystaniem tlenu. Najbardziej nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem wykorzystującym tlenoterapię jest infuzja tlenowa. Przeprowadzana jest ona przy pomocy specjalnego urządzenia, działającego na zasadzie wtłaczania aktywnego tlenu w skórę. Sam zabieg jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Dostarczony tlen odżywia komórki, przyspiesza metabolizm komórkowy, zwiększa napięcie skóry i spowalnia procesy starzenia. Już po pierwszym zabiegu widać jak zmienia się skóra pod wpływem działania tlenu. Infuzja tlenowa mylona jest z oxybrazją co jest błędem. Infuzja tlenowa jest zupełnie innym zabiegiem.

Wykorzystuje się w niej specjalne ampułki z tlenem oraz innymi składnikami aktywnymi i przy pomocy specjalnej końcówki – aerografu wtłacza w głąb skóry.

Hurtownia kosmetyczna Cosnet oferuje szeroką gamę urządzeń kosmetycznych, dzięki którym można wykonać profesjonalny zabieg infuzji tlenowej. Aparaty kosmetyczne są to produkowane we Włoszech, wysokiej klasy urządzenia niezbędne w nowoczesnym salonie kosmetycznym. Modele urządzeń kosmetycznych jak IModel, Overline Elite czy Exential pozwalają połączyć zabieg infuzji tlenowej z innymi zabiegami takimi jak: mikrodermabrazja diamentowa z jednorazowymi głowicami dla jeszcze lepszego zapewnienia higieny zabiegu, fale radiowe RF wspomagające regenerację włókien kolagenowych, modelujących owal twarzy, wygładzających zmarszczki i sprawiających, że skóra staje się bardziej zwarta, elektroporacja z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego w celu ułatwienia przenikania składników aktywnych wielkocząsteczkowych oraz maska świetlna z diodami LED wykorzystująca koloroterapię dla wzmocnienia efektów działania zabiegów. Infuzja tlenowa to wprowadzanie substancji aktywnych w skórę przy pomocy sprężonego, aktywnego tlenu. Do tego celu niezbędne są odpowiednie ampułki iSol z komórkami macierzystymi lub zawierające tripeptydy kompatybilne z urządzeniem. Przy pomocy aerografu substancje z aktywnym tlenem wtłaczane są w skórę gdzie rozpoczynają swoje działanie. Zabieg jest bardzo przyjemny i całkowicie bezbolesny. Daje uczucie delikatnego chłodu i lekkiej mgiełki. Ciśnienie i intensywność dostosowuje się indywidualnie do każdego klienta. Przed zabiegiem zabezpieczamy oczy i uszy i najpierw wykonujemy zabieg na jednej stronie twarzy a następnie na drugiej. Zabieg samej infuzji tlenowej jest zabiegiem zupełnie bezinwazyjnym, dającym świetne rezultaty w postaci odmłodzonej, wygładzonej i rozpromienionej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Świetnym rozwiązaniem jest również urządzenie kosmetyczne do infuzji tlenowej na ciało. Daje nam to możliwość wykorzystania dobroczynnego wpływu tlenu na skórę nie tylko twarzy, ale również wybranych partii na ciało. Odpowiednio skomponowany preparat do zabiegów kosmetycznych na ciało wspomagać będzie procesy wyszczuplające.

Najbardziej jednak popularnym i dającym świetne rezultaty jest urządzenie kosmetyczne IM1050 skonfigurowane w 4 zabiegi. Mikrodermabrazję diamentową, maskę świetlną, fale radiowe oraz właśnie w infuzję tlenową. Mikrodermabrazja diamentowa posiada jednorazowe głowice do zabiegów. Zabieg więc jest zabiegiem niezwykle higienicznym, który to przygotowuje skórę do lepszego wchłaniania składników aktywnych z preparatów kosmetycznych. Następnie wykonuje się wspomnianą wcześniej infuzję tlenową i kolejno fale radiowe, które stymulują skórę przy pomocy prądów o częstotliwości fal radiowych. W czasie zabiegu wytwarza się ciepło endogenne i następuje ogrzanie tkanek. Pobudzona zostaje produkcja i regeneracja kolagenu dzięki czemu skóra staje się elastyczna i wygładzona. Zabieg redukuje zmarszczki i zmniejsza blizny. Na zakończenie można zastosować maskę świetlną, która jest dopełnieniem i ostatnim krokiem w pełnym zabiegu infuzji tlenowej. Posiada różne kolory stosowane w zależności od defektu i potrzeb skóry. Wspomaga syntezę kolagenu, stosowana jest w koloroterapii.Infuzja tlenowa jest zabiegiem nieinwazyjnym a ze względu na swoje właściwości daje natychmiastowe efekty bez skutków ubocznych. Świetnie sprawdzi się jako zabieg odmładzający jak również intensywnie nawilżający i regenerujący. Tlen ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne doskonale łagodzi podrażnienia. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka tygodni, a skóra jest pozbawiona i chroniona przed występowaniem wykwitów normalnie pojawiających się pod wpływem działania promieni słonecznych i niekorzystnych czynników atmosferycznych.