Blog

Elektrostymulacja – czyli jak szybko zrobić kaloryfer do sylwestra

Każdy chciałby mieć idealną sylwetkę na sylwestra. Tym bardziej że jak przysłowie mówi – jaki sylwester, taki cały rok. Miło byłoby więc powitać ten nowy rok z płaskim brzuszkiem. I jak mniemamy, to marzenie dotyczy zarówno panów, jak i pań. Tym bardziej że niedługo po sylwestrze będą święta Wielkanocne, a później to już tylko czekać i wypatrywać gorących dni, w których plażowanie będzie jedynym, na co będziemy mieć ochotę. Nie zawsze jednak jest czas na chodzenie na siłownię. Jednym ze sposobów na to, jak szybko zrobić formę jest elektrostymulacja. Co to jest za zabieg i czym się charakteryzuje? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to zapraszamy Cię do dalszej lektury.

1. Elektrostymulacja – co to takiego?

Jest to zabieg, który przeprowadzany jest za pośrednictwem specjalnego urządzenia, które znajdziesz dostępne w naszym sklepie. Polecane przez nas produkty włoskiej firmy Technology to gwarancja doskonałej jakości i bezpieczeństwa. Co wyróżnia nasze produkty, od tych dostępnych u konkurencji? Przede wszystkim to, że oferowane urządzenia marki Overline posiadają idealne parametry, które w 100% ze sobą współgrają. Co umożliwia pracę na najwyższym poziomie. Elektrody, w które wyposażony jest aparat, mocowane są na ciele w miejscach wnikania nerwów do mięśni, czyli w punktach motorycznych. Po włączeniu urządzenia prąd o niskiej częstotliwości, który płynie przez elektrody wywołuje skurcz mięśni. Mniej więcej taki sam, jak pojawia się podczas ćwiczeń fizycznych.

Chcesz zwiększyć efekty swoich ćwiczeń w szybkim tempie? Skorzystaj z bezpiecznego zabiegu jakim jest elektrostymulacja. U nas znajdziesz urządzenia, które Ci w tym pomogą.

2. Jakie korzyści płyną z korzystania z elektrostymulacji?

Najczęściej tego rodzaju zabieg stosowany jest w rehabilitacji i fizykoterapii. Dlaczego? Ponieważ przeznaczony jest do ratowania uszkodzonych mięśni. Zwłaszcza w przypadku wystąpienia porażeń i niedowładów typu wiotkiego. Jednak to nie jedyny sposób wykorzystywania elektrostymulacji. Często jest to usługa oferowana w gabinetach odnowy biologicznej, salonach SPA czy salonach kosmetycznych. A to dlatego, że doskonale sprawdza się przy:

  • modelowaniu sylwetki,
  • redukowaniu cellulitu,
  • usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Przeznaczona jest do stosowania na wszystkie części ciała. Elektrostymulację mogą również wykorzystać ci, którzy nie chcą rezygnować z ćwiczeń. A jednocześnie chcą szybciej zobaczyć rezultaty swojej pracy. Elektrody można też przymocować właśnie podczas ćwiczeń – tak zwany trening EMS. Jest to sposób, który pozwala Ci na skrócenie czasu ćwiczeń, przy jednoczesnym zwiększeniu efektów.

3. Czy każdy może skorzystać z tego rodzaju zabiegu?

Jak właściciel salonu kosmetycznego lub innego punktu z branży “beauty” musisz wiedzieć, że nie zawsze możliwe jest zastosowanie elektrostymulacji. I tak np. elektrostymulacja jest niedozwolona w przypadku osób:

  • cierpiących na choroby serca;
  • posiadających stany zapalne skóry;
  • ze spastycznym porażeniem mięśnia;
  • z epilepsją;
  • chorych na nowotwór o niewiadomym pochodzeniu;
  • walczących z guzami.

Elektrostymulacja to zabieg, którego efekty mogą widoczne być nawet po 2 sesjach. Zakładając więc, że skorzystasz z dwóch zabiegów w tygodniu, które trwały będą po 20 minut każdy, możesz jeszcze zdążyć, aby założyć swoją ulubioną sukienkę na bal. Zwłaszcza jeśli wzmocnisz efekty zrównoważoną dietą, odpowiednią ilością snu oraz odpowiednim nawadnianiem. Warto byłoby także ograniczyć stres. Trzymać się tych zasad także w przyszłym roku i korzystać z elektrostymulacji. Do lata jeszcze kilka miesięcy, więc czas na zbudowanie formy jest. Nie trać czasu.