Blog

6 kroków do wyposażenia salonu kosmetycznego

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne z roku na rok rośnie. Tym samym wzrasta popyt na nowe salony kosmetyczne. Jeśli zdecydujemy się na otwarcie, jakie sprzęty oraz meble będą potrzebne na początek działalności?

1. Solidny fotel kosmetyczny to podstawa

Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego mebel jest wykonany. Ważne, aby materiał był łatwy w utrzymaniu czystości (szczególnie, jeśli chodzi o fotele w jasnych kolorach) oraz odporny na środki do dezynfekcji. Musimy zdecydować czy fotel będziemy przemieszczać, jeśli tak, warto zwrócić uwagę czy kółka mają porządne zabezpieczenia, czy wybieramy fotel na solidnej podstawie i tym samym nie będziemy zmieniać jego położenia. Należy również zdecydować czy wolimy fotel sterowany hydraulicznie czy elektrycznie oraz do jakich zabiegów będziemy go używać: kosmetycznych czy podologicznych, tutaj wybór też jest istotny, jeśli chodzi o wygodę w trakcie pracy.

2. Idealny taboret dla osoby wykonującej zabieg

Podstawą jest również komfortowe miejsce dla osoby wykonującej zabieg. Tak samo jak w przypadku fotela, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany, aby zachować czystość taboretu. Wybierzmy kształt oraz wymiary, które będą najodpowiedniejsze dla nas i do poszczególnych zabiegów. Warto zastanowić się czy wybieramy taboret z oparciem czy bez oparcia, jeśli wybieramy oparcie, jakie będzie dla nas najwygodniejsze. Taboret z siedziskiem okrągłym czy wyprofilowany, w kształcie siodła. Zwróćmy uwagę na kółka – czy wygodnie jest się nam poruszać, czy nie zostawiają śladów na podłodze oraz czy sterowanie wysokości jest dla nas odpowiednie.

3. Przechowywanie potrzebnych produktów i urządzeń

Istotne jest gdzie przechowywać będziemy produkty oraz sprzęty potrzebne do wykonywania zabiegów. Ważne jest, żeby mieć do nich łatwy dostęp, a także przemieszczanie stolika było łatwe. Tutaj również mamy szeroki wybór, musimy zdecydować czy wolimy półki drewniane czy szklane, a także czy potrzebujemy szuflady i jakiej wielkości ma być cały pomocnik, aby pomieścił wszystkie potrzebne rzeczy.

4. Lampa ułatwiająca wykonywanie zabiegów

Lampa z lupą potrzebna m.in. do diagnostyki skóry, zabiegu oczyszczania, regulacji brwi pedicure, jak i każdego zabiegu w gabinecie ,w trakcie którego potrzebujemy dobrego doświetlenia oraz przybliżenia miejsca zabiegowego. Warto zwrócić uwagę na moc lampy oraz na szkło, możemy wybrać również lampę z dwoma szkłami powiększającymi. Do wyboru mamy lampy mocowane do stolika lub lampy na statywie na kółkach. Jeśli potrzebujemy lampę jedynie do manicure wystarczyć powinna bezcieniowa lampa biurkowa z podłużną ledową świetlówką.

5. Potrzebne artykuły jednorazowe

Nie tylko meble są istotnym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego. Ważne, żeby zaopatrzyć się w środki do dezynfekcji, zarówno narzędzi jak i powierzchni oraz produkty jednorazowe takie jak: rękawiczki, podkłady, pilniki, paski, szpatułki, patyczki do manicure i pedicure, bloki polerskie, waciki bezpyłowe… Warto zaopatrzyć się w większe ilości tych produktów oraz mieć do nich stały dostęp, co zapewni nam stały, zaufany dostawca, który przy regularnych zakupach zaproponować nam może uzyskanie stałego rabatu czy miano gabinetu partnerskiego.

6.Urządzenia kosmetyczne, które wyróżnią Twój salon

Dalsze wyposażenie salonu zależeć będzie od zabiegów, jakie będziemy głównie wykonywać. Jeśli skupiamy się przede wszystkim na manicure i pedicure musimy zainwestować w porządną lampę UV do utwardzania żelu oraz lakieru hybrydowego oraz frezarkę kosmetyczną. Jeśli chcemy przeprowadzać wiele zabiegów na twarz oraz ciało warto pomyśleć o kupnie wielofunkcyjnego urządzenia, żeby nie zabierać dużo miejsca w gabinecie np. popularnymi zabiegami są mikrodermabrazja oraz peeling kawitacyjny, warto zainwestować w urządzenie 2 w 1 lub pomyśleć o małym urządzeniu przenośnym do peelingu kawitacyjnego. Popularne są również zabiegi z użyciem wapozonu, mamy do wyboru wapozon na statywie lub zajmujący mniej miejsca wapozon, który postawić możemy na biurku czy urządzenie do przeprowadzania zabiegu darsonwalizacji, w tym przypadku również mamy do wyboru pojedyncze urządzenie lub w zestawie np. z ultradźwiękami, 2 w 1. Popularna stała się infuzja tlenowa, warto zainwestować w najwyższej jakości urządzenie, aby móc wykonać zabieg w profesjonalny sposób w swoim gabinecie.

Ważne, aby urządzenia, szczególnie te droższe, zakupić w zaufanym miejscu, które oferuje gwarancję oraz w przypadku awarii również serwis.