Blog

Czas na idealnie gładką skórę. Jak wykonać depilację w domu?

Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie. Poświęcamy wiele godzin na pielęgnację naszego ciała oraz na jego upiększanie. W trakcie każdej pory roku staramy się dbać o stan naszej skóry, ponieważ wiemy jaki jest on istotny dla naszego samopoczucia, jednak w okresie letnim przykładamy do tego jeszcze więcej uwagi. Latem ze względu na pogodę pokazujemy większą część naszego ciała, ubierając krótkie sukienki i spodenki, z tego względu chcemy, aby nasze ciało wyglądało idealnie. Jednym z działań, które podejmujemy zarówno jako przygotowanie się na wakacyjny wyjazd, jak i w codziennej pielęgnacji, jest pozbywanie się owłosienia nóg.

Istnieje wiele metod, które umożliwiają nam uzyskanie oczekiwanego efektu. Korzystając z wiedzy ekspertów oraz z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że najlepszy efekt w domowym zaciszu uzyskać możemy wykonując zabieg depilacji woskiem lub pastą cukrową. Dziś podpowiemy wam jak wykonać depilację w domowych warunkach.

Bardzo ważne jest to, aby wcześniej zaopatrzyć się w produkty niezbędne do wykonania depilacji w domu. Warto zdecydować się na zakup zestawu do depilacji, w którego skład wchodzi podgrzewacz do wosku, wosk lub pasta cukrowa oraz specjalne szpatułki do nakładania produktu na skórę, do niektórych wosków będziemy potrzebowali paski do depilacji, ale istnieją woski dzięki którym wykonamy depilację bez pasków. Posiadając te elementy możemy samodzielnie przeprowadzić zabieg depilacji, nie wychodząc z domu. Ze względu na popularność wykonywania woskowania w warunkach domowych producenci rozpoczęli tworzenie nowych produktów, które jeszcze bardziej ułatwiają nam wykonanie zabiegu, a także sprawiają, że depilacja staje się bezbolesna. Na rynku dostępne są między innymi woski z rolką, które umożliwiają nam wygodniejsze nakładanie produktu, a także specjalne balsamy po depilacji tworzone między innymi z aloesu, które mają chronić nas przed podrażnieniami.

Depilacja woskiem z rolką i woskiem twardym w domu

Osoby, które posiadają w domu niezbędny sprzęt do wykonania zabiegu jakim jest depilacja woskiem, powinny rozpocząć przygotowanie do zabiegu od podgrzania wosku w podgrzewaczu do wosku z rolką. W momencie, gdy uzyskamy jego półpłynną postać, sprawdzamy temperaturę wosku, a następnie nakładamy zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski i przylejamy pasek do depilacji, należy pozostawić na chwilę go do wyschnięcia. Kolejny etap należy do tych najmniej przyjemnych elementów zabiegu, jest to bowiem oderwanie plastra wosku wraz z włoskami oraz ich cebulkami. Jednak właśnie dzięki temu działaniu nasza skóra może stać się gładka na naprawdę długi okres czasu, nawet do 4 tygodni. Plaster powinniśmy odrywać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, zaś sam proces powinniśmy zrobić szybko, aby zmniejszyć dyskomfort związany z wyrywaniem cebulek. Istnieją również woski bezpaskowe czyli woski twarde i woski w drażetkach. W tym przypadku wosk rozgrzewamy w podgrzewaczu do wosku w puszce, następnie sprawdzamy temperaturę wosku i nakładamy szpatułą na obszar, z którego chcemy się pozbyć niechcianego owłosienia. Czekamy aż wosk wyschnie, następnie odrywamy wosk w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków.

Naturalna depilacja pastą cukrową w domowym zaciszu

Kobiety, które wybierają naturalną depilację pastą cukrową muszą delikatnie zmienić swoje postępowanie. Tu również należy podgrzać pastę w podgrzewaczu lub mikrofali (pasty paskowe) lub rozgrzać pastę w palcach (pasty bezpaskowe) i nałożyć ją na skórę, jednak w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Kolejnym etapem jest nałożenie na naniesioną pastę specjalnego paska do depilacji (jeśli używamy pasty paskowej). Pozostałe kroki są identyczne jak w depilacji woskiem czyli pozostawiamy pastę do zastygnięcia oraz odrywamy ją od naszej skóry. Pasta jest na tyle bezpieczna, że zabieg można powtórzyć kilkakrotnie w jednym miejscu bez możliwości uszkodzenia naskórka. Depilacja jest mniej bolesna i nie ma możliwości poparzenia pastą cukrową. Idealna do depilacji całego ciała jak i delikatnych okolic twarzy. Może być stosowana przez osoby o wrażliwej skórze.

Pielęgnacja skóry po depilacji – gładkie ciało na dłużej

Wykonując zabieg jakim jest depilacja w domu powinnyśmy pamiętać o wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo często na wydepilowanej skórze pojawiają się różnego typu podrażnienia, aby załagodzić je warto zdecydować się na nałożenie kremów i balsamów regenerujących oraz nawilżających. Dzięki temu, skóra będzie wyglądać jeszcze piękniej. Część kobiet skarży się również na wrastające włoski co często jest dla nich nieprzyjemnym doznaniem. Aby poradzić sobie z tym problemem, warto regularnie wykonywać złuszczanie naskórka z wykorzystaniem specjalnych peelingów. Dzięki wprowadzeniu do naszej pielęgnacji kilku dodatkowych kroków, będziemy mieć szansę zadbać profesjonalnie o wygląd naszych nóg w domowym zaciszu.

Depilacja w domu, dzięki odpowiedniemu postępowaniu, może być naprawdę przyjemnym zabiegiem. A co najważniejsze, depilacja woskiem lub depilacja pastą cukrową pozwala nam pozbyć się problemu owłosienia na nogach na naprawdę długi okres czasu. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie nie tylko w trakcie przygotowań do wyjazdu wakacyjnego, ale również przez cały rok.