Blog

Zabieg HIFU. Bezinwazyjny lifting!

Czym jest HIFU? To nieinwazyjne skoncentrowane ultradźwięki wysokiej częstotliwości, które działają bezpośrednio w warstwie SMAS (mięśniowo-powięziowa). Technologia HIFU jest ultradźwiękową technologią chirurgiczną powstałą w latach 40. ubiegłego wieku, dopiero kilka lat temu została wykorzystana po raz pierwszy w zabiegach medycyny estetycznej do ujędrniania skóry i liftingu.

Źródło energii ultradźwiękowej doprowadza do koagulacji docelowej warstwy poprzez kontrolowane podgrzanie jej do temperatury 65°C bez naruszenia naskórka, na skutek czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia istniejących włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

Istotą metody HIFU jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej częstotliwości na małym punktowym obszarze. Odpowiednie natężenie, częstotliwość i skupienie fali powoduje w tkance tarcie, a w jego efekcie przegrzanie lub wręcz kontrolowane poparzenie. W ten sposób dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Największą zaletą HIFU jest jego działanie głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powodując powierzchownych poparzeń, ponieważ energia kumuluje się punktowo. To oznacza, że po zakończeniu zabiegu na skórze nie pozostaje żaden ślad.

Jak wygląda zabieg?

Najważniejszy jest wybór profesjonalnego salonu kosmetycznego, kliniki, gabinetu medycyny estetycznej. Zabieg powinien przeprowadzić specjalista na wysokiej jakości urządzeniu. Źle wykonany zabieg może mieć bardzo negatywne skutki dla zdrowia. Nieumiejętne przeprowadzenie zabiegu może doprowadzić do poparzeń kości.

Do zabiegu nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Na wybrane miejsce nakładany jest jedynie żel, a następnie lekarz przykłada końcówkę emitującą fale. Zabieg trwa około 20-30 minut, jest bezbolesny.

Efekt po zabiegu HIFU

Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. HIFU przeciwdziała ogólnemu zwiotczeniu skóry, a także zmniejsza zmarszczki oraz oznaki starzenia się skóry. W zależności od miejsca wykonania zabiegu, można zauważyć: poprawę owalu twarzy, zmniejszenie porów, redukcję zmarszczek, napięcie skóry szyi, zmniejszenie efektu opadających powiek i ogólną poprawę wyglądu okolic oczu. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Zalety HIFU

HIFU sięga do warstwy SMAS, bez naruszenia ciągłości naskórka. Brak okresu rekonwalescencji po zabiegu (jedynie przez parę godzin po zabiegu mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia skóry), a przede wszystkim długotrwałe efekty ujędrnionej skóry.