Blog

Zabiegi na jesień

Na dworze jeszcze ciepło i słonecznie, cieszmy się tą sprzyjającą aurą. Tylko żółto-brązowe liście na drzewach i coraz krótsze dni przypominają nam o tym, że nadeszła kalendarzowa jesień. Nie nastraja to zbyt optymistycznie, wieczory będą coraz dłuższe, za oknem prędzej czy później pojawi się jesienna plucha a nasz organizm powoli zacznie odczuwać brak słońca i wit. D.

Można ten jesienno-zimowy czas umilić sobie kocykiem, dobrą muzyką, książką lub filmem i dogrzewać gorącą herbatką czy winkiem 😉 Można też pomyśleć o tym, żeby zadbać o siebie i wybrać do kosmetyczki, która pomoże nam przygotować naszą skórę i ciało na zimę.

W okresie letnim chętnie korzystaliśmy z morskich kąpieli, łapaliśmy z przyjemnością promienie słoneczne. Te wszystkie dobrodziejstwa lata pozostawiają niestety ślady na naszej skórze, nie zawsze takie jakbyśmy chcieli. Nawet jeśli prawidłowo dbaliśmy o skórę i nie zapominaliśmy o kremach z filtrami, to i tak należy się jej regeneracja, nawilżenie oraz przywrócenie dobrej kondycji i elastyczności.

Pod wpływem tych wszystkich czynników obniża się wskaźnik NMF (naturalny czynnik nawilżania skóry), uszkodzeniu ulega bariera hydrolipidowa skóry, nasila się proces melanogenezy, który często skutkuje przebarwieniami skóry. Skóra po lecie jest odwodniona, sucha i szorstka w dotyku. Dlatego potrzebna jest jej regeneracja i nawilżenie.

Na początek, idealnym zabiegiem przywracającym skórze właściwy wygląd, będzie odpowiednio dobrany:

1. Zabieg oczyszczający – peeling kawitacyjny

Poprawia on ogólny wygląd skóry, odblokowuje pory i przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Dla osiągnięcia lepszych efektów pielęgnacyjnych wprowadzamy substancje aktywne za pomocą sonoforezy lub mezoterapii bezigłowej, następnie nakładamy maskę algową a na zakończenie zabiegu nakładamy krem nawilżający. Serię zabiegów uzależnia się od indywidualnych potrzeb danej klientki.

Opalamy się, żeby uzyskać jednolity, złocisty kolor skóry, jednak nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzony cel a na skórze pojawiają plamy i przebarwienia. W takim przypadku zaleca się:

2. Zabiegi złuszczające

Takim zabiegiem wygładzimy nierówności, rozjaśnimy przebarwienia, spłycenia blizn, zmarszczek oraz pozbędziemy się zaskórników. Skóra po takim zabiegu staje się gładsza, przebarwienia ulegają rozjaśnieniu, a koloryt skóry poprawia się. Innym zabiegiem o działaniu złuszczającym jest eksfoliacja kwasami. Stosując odpowiednio dobrane kwasy również ujednolicimy koloryt skóry, rozjaśnimy przebarwienia i spłycimy drobne zmarszczki. Podczas stosowania kwasów musimy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, ponieważ w większości mają one działanie fotouczulające oraz o odpowiednim i częstym nawilżaniu skóry. Seria zabiegów jest dobierana indywidualnie, w zależności od tego jaki jest stan skóry i jakich kwasów będziemy używać do zabiegu.

Podczas intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne uszkodzeniu ulegają włókna kolagenowe, a proces fotostarzenia przyspiesza, co prowadzi do pogorszenia się kondycji skóry. Aby spowolnić proces starzenia i poprawić gęstość skóry, najlepiej wykonać:

3. Zabieg fotoodmładzania

Seria takich zabiegów skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna, rozświetlona, wygładzeniu ulegają drobne zmarszczki. Jest to zabieg naświetlania, dlatego też przed jego wykonaniem należy odczekać około 4 tygodni od ostatniego dnia opalania. Dla osiągnięcia zamierzonych efektów wykonuję się serie zabiegów od 4 do 6 w odstępie 3 tygodni Innym zabiegiem o podobnym działaniu jest RF (fala radiowa). Zabiegi z wykorzystaniem RF stymulują fibroblasty do produkcji i regeneracji włókien kolagenowych. Seria takich zabiegów jest uzależniona od potrzeb, średnio wykonuje się od 5 do 12 zabiegów powtarzanych co 10 dni.

4. Regeneracyjna kuracja pielęgnująca

Gabinety kosmetyczne oferują nam wiele zabiegów nawilżająco-regeneracyjnych, z których warto korzystać raz na 1-2 miesiące, aby nasza skóra miała zdrowy wygląd i była w dobrej kondycji. Powinniśmy pamiętać, że jednorazowy zabieg nie jest w stanie zregenerować naszej skóry, a jedynie seria zabiegów w gabinecie kosmetycznym, która uzupełniana jest odpowiednią pielęgnacją domową.

Po wakacjach warto pamiętać także o pielęgnacji całego ciała. Po za wspomnianym zabiegiem na twarz warto zafundować sobie pełną regenerację np. takim zabiegiem jak

5. Body wrapping

Proces podczas którego wykonuje się peeling całego ciała, wprowadza ampułkę oraz nakłada maskę, w zależności od potrzeb skóry. Taki zabieg warto wzbogacić o masaż klasyczny lub relaksacyjny całego ciała, dzięki któremu w te jesienne dni poczujemy się odprężone i zrelaksowane.

Dla polepszenia humoru i samopoczucia warto zafundować sobie także zabieg manicure, zabieg parafinowy na dłonie czy chociażby pedicure.