Blog

Peeling kawitacyjny – oczyszczanie bez bólu

Peeling kawitacyjny można stosować jako samodzielny zabieg lub jako dodatek do pełniejszych zabiegów kosmetycznych. Urządzenia do kawitacji stosują prąd do wytwarzania drgań o częstotliwości 28000 razy na sekundę. Wytwarzane drgania pozwalają na oczyszczenie porów skóry z zanieczyszczeń, gdzie nie dotrzemy przy myciu twarzy.

Peeling kawitacyjny już powszechnie stosowany jest w gabinetach kosmetycznych jako alternatywa oczyszczania skóry. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, a jednocześnie skuteczny i trwa zaledwie kilkanaście minut. Peeling kawitacyjny wykorzystuje ultradźwięki, które poprzez specjalną szpatułę powodują delikatne drgania uwalniając zaskórniki, zanieczyszczenia i martwe komórki rogowej warstwy naskórka. Peeling kawitacyjny można stosować jako samodzielny zabieg lub jako dodatek do pełniejszych zabiegów kosmetycznych. Urządzenia do kawitacji stosują prąd do wytwarzania drgań o częstotliwości 28000 razy na sekundę. Wytwarzane drgania pozwalają na oczyszczenie porów skóry z zanieczyszczeń, gdzie nie dotrzemy przy myciu twarzy. Tradycyjne urządzenia do peelingu kawitacyjnego zazwyczaj służą do wykonywania oczyszczania czyli kawitacji oraz za pomocą sonoforezy do wtłaczania składników aktywnych.

Nowoczesne rozwiązania dla peelingu kawitacyjnego zastosowały laboratoria Overline w swoich urządzeniach. Szpatuła do wykonywania kawitacji oraz sonoforezy posiada jeszcze funkcję jonoforezy, dzięki której poprzez głębsze wtłaczanie składników połączone z masażem wzmacnia efekty całego zabiegu. Urządzenia kosmetyczne włoskiej firmy Technology dają możliwość wykonania zabiegu połączonego z pielęgnacją, odżywieniem, nawilżeniem czy działaniem przeciwzmarszczkowym.