Blog

Minerały Morza Martwego w Kosmetykach

Morze Martwe położone jest 400m poniżej poziomu morza i w rzeczywistości jest jeziorem. Jego długość to około 65km, szerokość 18km, a najgłębsze miejsce ma 400m. W Morzu Martwym nie ma ryb, roślin, ale nie jest ono zupełnie pozbawione życia. Naukowcy zbadali, że zamieszkuje w nim 11 gatunków bakterii odpornych na panujące w nim warunki.

Morze Martwe posiada największe zasolenie wód oraz bogate jest w wiele dobroczynnych dla ludzkiego organizmu minerałów. Stężenie ich jest dziesięciokrotnie wyższe w porównaniu z innymi morzami i oceanami. Lecznicze właściwości Morza Martwego znane i wykorzystywane już były w starożytności. Nakładany na ciało muł zapewniał zdrowie i piękny wygląd skóry.

Do dnia dzisiejszego Morze Martwe i zawarte w nim mikroelementy i minerały posiadają swoje lecznicze właściwości. Niezwykłe działanie jakie dostarczają bogactwa Morza Martwego wykorzystywane są coraz częściej przez firmy kosmetyczne do specjalnie opracowanych linii kosmetycznych zawierające minerały MM. Szeroką gamę kosmetyków profesjonalnych przeznaczonych do zabiegów na twarz i ciało oferuje firma Apis. Kosmetyki Apis istnieją na rynku już od 26 lat i cieszą się ogromną popularnością oraz zaufaniem klientów.

Firma Apis Natural Cosmetics to rodzinne przedsięwzięcie, które od ponad ćwierćwiecza rozwija się tworząc nowoczesne, a zarazem oparte na naturalnych składnikach kosmetyki profesjonalne. Współpraca z ośrodkami badawczo-naukowymi w zakresie nowoczesnych rozwiązań biotechnologicznych i biochemicznych daje możliwość stworzenia produktów najwyższej jakości i skuteczności co potwierdzają badania dermatologów i kosmetologów. W kosmetykach profesjonalnych, a także przeznaczonych do pielęgnacji domowej wykorzystuje się wodę, sól oraz błoto pozyskiwane z Morza Martwego. Szeroka gama kosmetyków Apis wykorzystuje dobroczynne działanie bogactwa Morza Martwego. Specjalnie opracowane receptury wzbogacone o minerały z Morza Martwego sprawiają, że kosmetyki Apis działają na skórę wygładzająco, łagodząco, ujędrniająco, odżywczo. Bardzo wysokie stężenie minerałów w Morzu Martwym skutecznie walczą z alergiami skórnymi, egzemami, łuszczycą.

Stosowanie błota z Morza Martwego, które posiadają Apis kosmetyki pomagają w walce ze zmarszczkami, a także opóźniają procesy starzenia skóry, poprawiają jej wygląd, ujędrniają i nawilżają. Wśród kosmetyków Apis zawierające minerały z Morza Martwego znajdują się między innymi preparaty do masażu twarzy, serum Sekret Kleopatry, maski kremowe do twarzy, peelingi do twarzy, a także maski błotne i szampony do włosów. Szeroki wybór kosmetyków Apis z minerałami Morza Martwego dają możliwość odczucia na własnej skórze skuteczności działania minerałów znajdujących się w Morzu Martwym.