Blog

Piękne stopy na lato i przez cały rok

Sezon letni oficjalnie rozpoczęty! Chcesz zadbać o swoje stopy, aby poczuć się pewnie i pięknie? Przeprowadź zabieg u kosmetyczki lub w domowym zaciszu.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Stopy wymagające intensywnej pielęgnacji lub borykające się z problemami potrzebują pomocy profesjonalisty, który przeprowadzi zabieg po dokładnym zbadaniu stóp oraz wykluczeniu przeciwwskazań.

Jaką frezarkę wybrać? Podstawą jest mocna frezarka, która zapewni osobie wykonującej zabieg komfort pracy oraz otrzymanie zamierzonego efektu zabiegu.

Frezarka podologiczna NSK wydajne i kompaktowe urządzenie z funkcją precyzyjnie regulowanego natrysku. Urządzenie jest wyposażone w system kompaktowy – PD30 : kompaktowa rękojeść z mikrosilnikiem – rozwiązanie to pozwala zapewnić najlepsze warunki dla higienicznego i bezbolesnego zabiegu.

Frezarka podologiczna NSK z pochłaniaczem jest urządzeniem, w którym zastosowano bardzo wydajny pochłaniacz oraz najwyższej jakości, japońskiej produkcji, końcówki robocze. Każda końcówka jest przetestowana, dzięki temu jest niezawodna oraz bezpieczna, co jest bardzo ważne przy wykonywaniu zabiegów z użyciem szybko rotujących narzędzi. Urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem wibracji, co czyni je niezwykle precyzyjnym. Dodatkowym atutem jest sposób mocowania frezów. Zastosowano elektromagnetyczne, samozaciskowe uchwyty, które gwarantują pewność zamontowania, przy tym rozwiązaniu wymiana frezów trwa około 1 sekundę!

Jakie frezy wybrać? Frezy wybieramy w zależności od przeznaczenia oraz kształtu czy faktury. Do zabiegów pedicure idealnie nadają się frezy diamentowe gruboziarniste, frezy różyczki z ostrymi ostrzami czy frezy próżniowe.

Frezy diamentowe w kształcie stożka przeznaczone do usuwania zrogowaceń, odcisków czy nagniotka.

Frezy różyczki zawierają średnicę 8 ostrzy, dzięki temu frezy są ostre i skuteczne. Stosowane do usuwania odcisków (rdzenia, w wale paznokciowym i pod), modzeli, miejsc zajętych grzybicą na paznokciach stóp.

Frezy próżniowe gładkie przeznaczone są do usuwania odcisków i zrogowaceń na stopach.

Zabieg dla skóry stóp z problemem nadpotliwości

Wymocz stopy w wodzie z dodatkiem soli do stóp . Następnie na suche stopy nałóż chłodzącą piankę do stóp potliwych wmasuj i pozostaw do wchłonięcia. Pianka, dzięki swojej formule szybko się wchłania i nie pozostawia skóry tłustej. Zmniejsza pocenie, niwelujące nieprzyjemny zapach, zapobiega grzybicy i nadaje stopom przyjemne uczucie świeżości. Można zastosować również odświeżający balsam do stóp o intensywnym działaniu przeciwpotnym. Podobnie jak piankę, nanieść na skórę, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Produkt zalecany w przypadku skóry potrzebującej większego odżywienia i regeneracji. Do pielęgnacji domowej, na co dzień, warto stosować dezodorant do stóp ze skłonnością do nieprzyjemnego zapachu.

Zabieg dla delikatnej skóry stóp oraz dla diabetyków

Chwilę pomocz stopy w wodzie z dodatkiem owocowej soli do stóp, która doskonale odpręża zmęczone stopy. Następnie na suchą skórę stóp nałóż delikatną piankę do suchej i wrażliwej skóry stóp, która równoważy nawilżenie skóry, zmiękcza ją czyniąc gładką i odżywioną. Wmasuj i pozostaw do wchłonięcia. Można również zastosować balsam nawilżająco-odżywczy, dla skóry wrażliwej o działaniu kojącym i wygładzającym, zapobiegający pękaniu skóry pięt i powstawaniu odcisków. Zalecany dla diabetyków, a także w przypadku skóry potrzebującej większego odżywienia i regeneracji.

Zabieg dla skóry stóp nadmiernie rogowaciejącej ze skłonnością do pękania, modzeli i nagniotków

Wymocz stopy w wodzie z dodatkiem soli do stóp – sól poprawia mikrokrążenie, a zawartość wyciągu z owoców kiwi dojrzewających w pełnym słońcu, rumianku i melisy delikatnie oczyszcza skórę bez jej wysuszania i jednocześnie zmiękcza zrogowacenia i pęcherze. Następnie przystąp do wykonania zabiegu pedicure, opracuj płytkę paznokciową i przygotuj ją do aplikacji preparatów. Zdezynfekuj okolicę zabiegową, następnie nałóż emulsję wzmacniającą do paznokci przeznaczoną dla osób o kruchych i łamliwych paznokciach, ze skłonnością do infekcji grzybiczych i bakteryjnych. Należy nanieść 1 kroplę na paznokcie, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Regularne stosowanie chroni delikatne i połamane paznokcie, wzmacnia naskórek i pomaga zapobiec infekcji grzybicy paznokci. Dla wzmocnienia efektu nałóż krem ochronny do paznokci i okolicy międzypalcowej, nanieś na paznokcie i okolicę międzypalcową, wmasuj i pozostaw do wchłonięcia. Do pielęgnacji domowej warto zastosować ochronny dezodorant do codziennej higieny stóp o działaniu przeciwgrzybiczym. Polecany jest osobom z podrażnioną skórą stóp, narażoną na grzybice i infekcje bakteryjne.