Blog

Infuzja tlenowa – wywiad z kosmetologiem

Infuzja tlenowa to nowoczesny zabieg wykorzystujący pozytywny wpływ tlenu na naszą skórę. Cieszy się co raz większa popularnością ze względu na spektakularne efekty jakie można osiągnąć dzięki takim zabiegom o czym opowie nam wykwalifikowany kosmetolog.

Nowością wśród zabiegów kosmetycznych jest infuzja tlenowa. Czy zabieg ten jest lubiany i często wybierany przez klientki salonu?

Tak, zabieg jest bardzo lubiany i Panie które raz spróbowały wracają bardzo chętnie na kolejne zabiegi. Efekty widoczne już po jednym zastosowaniu zachęcają do kontynuacji serii zabiegów.

Czym właściwie jest jest infuzja tlenowa? Na jakiej technologii bazuje?

Infuzja tlenowa to wtłaczanie składników aktywnych wraz z tlenem pod odpowiednim ciśnieniem. Samo urządzenie dostarcza skórze 30% tlenu, a z ampułką do 85%. Ciśnienie aerografu (głowicy) nie może być za wysokie, aby nie zachodziło zjawiska ścierania naskórka to raz, a dwa odbijania od skóry substancji aktywnych. Tutaj chodzi nam o wtłaczanie w celu rozjaśnienia, wygładzenia, mocnego nawilżenia, złagodzenia oraz odmłodzenia skóry.

Jaki jest koszt zakupu takiego urządzenia? Czy jest możliwość również zakupu na leasing?

Urządzenie można nabyć już od 300zł miesięcznie. Leasing jest jak najbardziej możliwy. Ceny urządzeń zależą od ich konfiguracji. Możemy nabyć urządzenie z samą infuzją tlenową lub w połączeniu z innymi funkcjami jak mikrodermabrazja diamentowa z jednorazowymi głowicami, fale radiowe, maska świetlna do koloroterapii lub elektroporacją.

Czy zakup urządzenia w szybkim czasie może nam się zwrócić?

Zabieg infuzji tlenowej cieszy się wśród klientów dużym zainteresowaniem tak jak wspomniałam wcześniej. Ceny za zabieg samej infuzji tlenowej zaczynają się od 150zł w górę w zależności od zużytych kosmetyków, preparatowi połączeń z innymi zabiegami wspomagającymi. Np. Infuzja tlenowa połączona z mikrodermabrazją, RF i maską świetlną będzie już kosztować około 500zł dla klienta przy kosztach max do 100zł. Łatwo więc policzyć w jakim czasie możemy spodziewać się już zysków.

Czy poprzez wprowadzenie tej nowinki do salonu kosmetycznego można liczyć na zwiększenie przychodów?

Oczywiście. Pamiętajmy, że klientki przychodzące na ekskluzywne zabiegi, a takim jest zabieg infuzji tlenowej również korzystają z zabiegów dodatkowych. Ponadto jeśli panie widzą, że salon stawia na nowości, zabiegi nowoczesne i technologicznie zaawansowane urządzenia wróci do nas tym chętniej. To taka trochę samonapędzająca się maszyna. Jeśli salon ma nowoczesne urządzenia na twarz, które działają, a przede wszystkim skuteczne to klient napędza klienta a później korzysta z również nowoczesnych i skutecznych zabiegów na ciało. Najlepszą reklamą w takim wypadku jest poczta pantoflowa.

Proszę coś powiedzieć o jakości oraz parametrach technicznych urządzenia?

Urządzenia są włoskiej produkcji polecam wersję Imodel i Overline Elite w różnych konfiguracjach. Sama infuzja tlenowa posiada ciśnienie 2 bar. Jest to ciśnienie optymalne do wtłaczania składników z tlenem. Wyższe stosuje się w oxybrazjach czyli ścieraniu naskórka. Odpowiednio skonstruowana dysza-aerograf zapewnia, że zabieg jest bezpieczny i bardzo przyjemny. A co najważniejsze produkcja urządzeń odbywa się pod nadzorem naukowców Uniwersytetu Medycznego w Ferrarze co gwarantuje, że dobrane parametry są zarówno skuteczne jak i bezpieczne.