Blog

Czas na depilację

Wiosna w pełni, a lato zbliża się coraz większymi krokami. Czas na depilację! Nie wiesz, na jaki rodzaj depilacji się zdecydować, jaki wosk czy pastę wybrać?

Depilacja woskiem cieszy się największą popularnością, ze względu na niską cenę, łatwość wykonania (także w domu), szybkość oraz długotrwały efekt – dzięki czemu nie musimy martwić się depilacją podczas nawet trzytygodniowego urlopu!

Depilacja woskiem twardym

Co potrzebne?

Do przeprowadzenia depilacji z użyciem wosku twardego potrzebny jest podgrzewacz z rondelkiem, szpatułki do nakładania wosku oraz specjalna oliwka po depilacji. Warto wybrać wosk odpowiedni dla naszej skóry oraz miejsca depilacji, np. miodowy, dzięki zastosowaniu wosku pszczelego i żywic naturalnych nadaje się do każdego rodzaju skóry oraz mocnego zarostu. Natomiast, jeśli posiadamy skórę wrażliwą, delikatną – idealny będzie wosk azulenowy. Do wyboru mamy wiele zapachów i rodzajów (np. zielona herbata czy aloes).

Jak użyć?

Wystarczy umieścić wosk w podgrzewaczu i rozgrzać do płynnej postaci. Następnie przygotować powierzchnię ciała przeznaczoną do depilacji. Należy sprawdzić czy wosk nie jest za gorący. Miejsce depilacji należy odtłuścić, następnie nałożyć grubą warstwę wosku za pomocą szpatułki, zgodnie ze wzrostem włosa, na miejsce depilacji, poczekać chwilę aż wosk zastygnie, po czym energicznym ruchem oderwać pod włos. Po zabiegu pozostałości wosku usunąć olejkiem i nałożyć balsam po depilacji.

Depilacja woskiem w rolce

Co potrzebne?

Do przeprowadzenia tej depilacji potrzebny jest podgrzewacz do wosku w rolce oraz paski. Do wyboru w tym przypadku mamy również wiele zapachów i rodzajów, ale istotne jest dobranie rozmiaru rolki. Wosk z rolką szeroką stosujemy do dużych powierzchni ciała takich jak np. nogi, natomiast wosk z rolką wąską do depilacji małych powierzchni np. wąsika.

Jak użyć?

Wosk należy podgrzewać około 25 minut w podgrzewaczu, następnie przygotować powierzchnię ciała przeznaczoną do depilacji. Wosk nie powinien być za gorący ani też nie powinien się ciągnąć. Miejsce depilacji należy odtłuścić, następnie nałożyć cienką warstwę wosku, przesuwając rolką po ciele zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Nałożyć pasek do depilacji i docisnąć, po czym zerwać go energicznie pod włos. Po zabiegu pozostałości wosku usunąć olejkiem i nałożyć balsam po depilacji.

Depilacja pastą cukrową

Co potrzebne?

W przypadku pasty bezpaskowej nie potrzebujemy niczego więcej (jedynie w przypadku, gdy pasta była przechowywana w chłodnym miejscu lub osoba wykonująca zabieg ma zimne dłonie, można skorzystać z podgrzewacza), przy paście paskowej: podgrzewacz, paski oraz szpatułki. Depilacja pastą cukrową jest dobrą alternatywą dla depilacji woskiem. Pasta jest produktem w 100% naturalnym, nie zawiera substancji chemicznych. Rozpuszcza się w wodzie, co ułatwia usunięcie pozostałości ze skóry, i nie pozostawia uczucia lepkości. Depilacja jest mniej bolesna, a także nie ma ryzyka poparzenia. Idealnie nadaje się do depilacji całego ciała jak i delikatnych okolic twarzy. Może być stosowana przez osoby o wrażliwej skórze.

Jak użyć?

Pasta bezpaskowa: dłonią należy wybrać pastę, uformować małą kulkę w palcach (pod wpływem ciepła palców pasta zrobi się miękka). Następnie nałożyć pastę na skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, po czym oderwać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dzieląc ruch na kilka etapów. Pasta jest na tyle bezpieczna, że zabieg można powtórzyć kilkakrotnie w jednym miejscu bez ryzyka uszkodzenia naskórka.

Pasta paskowa: pastę należy rozpuścić w podgrzewaczu (jeśli pasta jest w plastikowym opakowaniu możemy podgrzać ją w mikrofali) do temperatury około 40-50 stopni C. Następnie za pomocą szpatułki należy rozprowadzić cienką warstwę pasty na skórze w kierunku wzrostu włosów, nakleić pasek, docisnąć i gwałtownie pociągnąć w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Pozostałości można domyć wodą.