Blog

5 najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych na wiosnę

Czas na odświeżenie skóry po zimie i przygotowanie ciała na wiosnę i lato. Przedstawiamy 5 najpopularniejszych zabiegów na twarz oraz ciało, które warto wykonać przed sezonem urlopowym.

1. Mikrodermabrazja diamentowa

Oczyszczanie skóry – zabieg można wykonać na twarzy oraz na ciele.

Na czym polega zabieg?
Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałej warstwy naskórka. Zabieg bezbolesny, skutecznie oczyszcza skórę oraz wspomaga regenerację.

Efekt po zabiegu
Idealny zabieg by uzyskać gładką i promienną skórę w szybki sposób. Mikrodermabrazję stosuje się: do zwalczania blizn, suchości skóry, łojotoku, rozstępów, trądziku, rozszerzonych porów, przebarwień, likwidacji drobnych zmarszczek, odmłodzenia oraz ujędrniania skóry.

2. Zabieg z użyciem kwasu

Jest to rodzaj peelingu chemicznego. Najpopularniejsze kwasy: azelainowy (dla cery trądzikowej, atopowej, z przebarwieniami, skłonnej do rumienia, trądziku różowatego, łuszczycowej oraz ze skłonnością do zapalenia mieszków włosowych), glikolowy (dla cery dojrzałej, z przebarwieniami, tłustej, łojotokowej, trądzikowej z zaskórnikami i grudkami, z bliznami po trądzikowymi), migdałowy (przeznaczony dla każdego rodzaju cery).

Na czym polega zabieg?
Na skórę nakładamy kwas po odpowiednim czasie nakładamy neutralizator i zmywamy. Zabieg może wykonywać tylko profesjonalista.

3. Depilacja laserem diodowym

Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Bardzo wysoka skuteczność w leczeniu, uzyskana jest dzięki spowolnieniu wzrostu, a następnie stopniowego zaniku niepożądanego owłosienia.

Na czym polega zabieg?
Technologia lasera diodowego do usuwania włosów jest oparta na selektywnej dynamice światła i ciepła. Laser przechodzi przez powierzchnię skóry w celu osiągnięcia korzenia mieszka włosowego. Spójne światło lasera jest w stanie dokładnie dotrzeć do mieszków włosowych bez uszkodzenia otaczających tkanek.

Efekt po zabiegu
Skuteczność laserowego usuwania włosów zależy od wielkości i pigmentacji włosów. Zadowalające wyniki są już po około sześciu sesjach co oznacza redukcję 80% niechcianych włosów. Następnie, może być konieczne kilka okazjonalnych sesji, ale to zależy od fizjologicznej reakcji każdego pacjenta. Laserowe usuwanie włosów pozostawia skórę miękką i lśniącą.

4. Mezoterapia mikroigłowa

To alternatywa dla usług z zakresu medycyny estetycznej. Jest to połączenie technologii medycznej i kosmetycznej.

Na czym polega zabieg?
Mezoterapia mikroigłowa polega na intensywnym, bardzo gęstym i odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic twarzy lub innych części ciała, które chcemy poddać regeneracji. Podczas jednego zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Podczas zabiegu stosujemy odpowiednią ampułkę. Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji.

Efekty po zabiegu
Wykonanie serii zabiegów pozwala na poprawę struktury i funkcjonowania skóry. Efekty zabiegu to zwiększenie napięcia, ujędrnienie i uelastycznienie skóry, zmniejszenie blizn po trądziku, a także redukcja drobnych zmarszczek i przebarwień.

5. Infuzja tlenowa

Na odświeżenie skóry po zimie idealna będzie infuzja tlenowa, szczególnie dla skóry odwodnionej, suchej, szarej, pozbawionej blasku i wymagającej regeneracji.

Na czym polega zabieg?
Polega na wtłaczaniu substancji aktywnych w głąb skóry, aż do warstwy skóry właściwej, za pomocą czystego tlenu. Dostarczony tlen działa odżywczo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz tonizująco, przyspiesza metabolizm komórkowy, zwiększa napięcie skóry i spowalnia procesy starzenia. Jest to bezpieczna, naturalna i nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry.

Efekty po zabiegu
Skóra jest rozjaśniona i promienna, nawilżona, natleniona, a przede wszystkim odmłodzona.