Blog

Zabiegi last minute na ciało i twarz!

Chcesz wyglądać olśniewająco na plaży? Zostały już ostatnie chwile na ,,drobne poprawki”. Poczuj się pięknie i pewnie!

Zabiegi na twarz

W okresie wakacyjnym nie możemy wykonywać wielu zabiegów, szczególnie złuszczających czy rozjaśniających, ze względu na silne promienie słoneczne, przez które może dojść do nadmiernego podrażnienia skóry, a nawet doprowadzić do przebarwień. Dlatego musimy być szczególnie ostrożni wykonując zabiegi na twarz. Ważna jest konsultacja z kosmetologiem i dobranie odpowiedniego do naszej cery zabiegu.

Warto zacząć od oczyszczenia skóry. Dobrze sprawdzi się peeling kawitacyjny, który jest alternatywą dla mikrodermabrazji diamentowej czy oczyszczania manualnego. Efekty, jakie możemy uzyskać po zabiegu to: oczyszczenie skóry z martwego naskórka, usunięcie zanieczyszczeń, łoju, dotlenienie skóry, poprawa krążenia krwi.

O tej porze roku bezpieczny dla naszej skóry będzie również zabieg infuzji tlenowej, czyli wtłaczania substancji aktywnych w głąb skóry, za pomocą czystego tlenu. Dostarczony tlen działa odżywczo, przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz tonizująco, przyspiesza metabolizm komórkowy, zwiększa napięcie skóry i spowalnia procesy starzenia. Jest to bezpieczna, naturalna i nieinwazyjna metoda pielęgnacji skóry.

Na twarz możemy również zastosować zabiegi z użyciem ultradźwięków. Fala dźwiękowa pobudza tkanki skóry i poprawia przepuszczalność błony, zmniejsza zmarszczki. Wspomaga syntezę kolagenu, a co za tym idzie poprawia wygląd skóry – staje się młodsza, jędrniejsza i odżywiona.

Zabiegi na ciało

Jeśli marzymy o pięknej sylwetce, a na siłownię jest już za późno, możemy wspomóc się zabiegami ujędrniającymi ciało, modelującymi oraz wyszczuplającymi sylwetkę. Jednym z takich zabiegów jest endermologia. To rodzaj masażu mechanicznego (podciśnieniowego), podczas którego specjalne głowice rolują skórę do wewnątrz i na zewnątrz, pobudzając jej głębokie warstwy. Masaż pomaga w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu, zwalcza cellulit oraz redukuje tkankę tłuszczową.

Polecamy również zabieg z zastosowaniem fali radiowej (RF), które stymulują zarówno tkanki powierzchowne, jak i głębsze warstwy skóry, przez co poprawia się ich dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację. Wzrost temperatury spowodowany poprzez działanie fal radiowych aktywuje fibroblasty, co w konsekwencji prowadzi do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu zwiększa się gęstość, elastyczność i napięcie skóry. Innym bardzo ważnym efektem działania Fal Radiowych jest oddziaływanie na komórki tłuszczowe. Lipoliza cieplna wywoływana jest poprzez bezpośrednie zwiększenie temperatury tkanek tłuszczowych poddawanych zabiegowi. Efekt ten wykorzystywany jest do redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz modelowania sylwetki. Następuje usunięcie toksyn, poprawienie krążenie krwi oraz metabolizmu komórkowego.

Kolejnym nieinwazyjnym zabiegiem, jaki warto wypróbować, jest liposukcja ultradźwiękowa. Fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości wpływają na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia powoduje rozbicie błony komórek tłuszczowych, uwalniając w ten sposób tłuszcze (wolne kwasy tłuszczowe i glicerol). Następnie są one transportowane przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ten sposób można redukować nadmiar tkanki tłuszczowej oraz modelować sylwetkę.

Każdy z wymienionych zabiegów należy wykonać w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym przed wcześniejszą diagnostyką skóry i wykluczeniem przeciwwskazań przez kosmetologa. Warto również skupić się na codziennej pielęgnacji domowej, aby efekty zabiegów utrzymywały się przez długi czas. Pamiętajmy, aby latem używać kremów z filtrem oraz odpowiednio się nawadniać.