Blog

Ostatni dzwonek przed latem na zabiegi złuszczające!

Okres przed wakacjami to doskonały czas na oczyszczanie i eksfoliacje. Takich zabiegów raczej nie powinniśmy przeprowadzać latem, kiedy wrażliwa skóra będzie wystawiana na intensywne działanie słońca. Dowiedz się zatem, w jaki sposób przygotować swoją cerę przed urlopem!

Do oczyszczania i złuszczania w okresie od jesieni do wiosny polecane są zabiegi wykorzystujące kwasy, takie jak glikolowy i migdałowy, a także peeling mechaniczny, na przykład mikrodermabrazja. Jakie działanie ma każdy z nich i jakie dają efekty? Jak dobrać je do swojego rodzaju cery?

Kwas glikolowy – pogromca zmarszczek i przebarwień

Kwas glikolowy 20% BielendaEksfoliujący zabieg z kwasem glikolowym przeznaczony jest dla cery starzejącej się, tłustej, łojotokowej oraz z przebarwieniami. Kwas glikolowy ma działanie keratolityczne, które pozwala zmniejszać różnego rodzaju problemy skórne. Zabieg rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i trądzikowe, zredukuje blizny, wygładzi drobne zmarszczki, a także ureguluje wydzielanie sebum i obkurczy ujście gruczołów łojowych. Musimy oczywiście pamiętać o tym, by każdorazowo indywidualnie dobierać stężenie preparatu do rodzaju skóry. W hurtowni kosmetycznej Cosnet mamy w czym wybierać: od kwasu glikolowego 20% firmy Bielenda, poprzez kwas glikolowy Apis w stężeniu 25% i glikolowy 30% firmy Bielenda aż po kwas glikolowy Apis 35%.

Przed zabiegiem musimy pamiętać o kilku zaleceniach: na miesiąc przed planowaną eksfoliacją nie należy się opalać, a na tydzień przed zrezygnować z innych zabiegów złuszczających. Po samym zabiegu należy przestrzegać kilku wskazówek:

– pierwszy makijaż możemy nałożyć nie wcześniej niż po 24 godzinach;

– musimy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie do 48 godzin;

– z kąpieli słonecznych możemy korzystać po co najmniej 2 tygodniach;

– przez okres 2 tygodni musimy również pamiętać o nakładaniu na twarz kremu ochronnego z SPF 30.

Aby eksfoliacja kwasem glikolowym przyniosła pożądane efekty, należy poddać się serii około 8-10 zabiegów powtarzanych co 7/14/28 dni, a ich częstotliwość uzależniona jest od rodzaju dolegliwości. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie kuracji raz w roku.

Kwas migdałowy – delikatnie oczyszcza i nawilża

Zabieg wykorzystujący ten rodzaj kwasu idealnie nadaje się dla cery trądzikowej, tłustej i dojrzałej. Kwas migdałowy, podobnie jak glikolowy, należy do grupy kwasów alfa-hydroksykwasów (AHA), w odróżnieniu od niego posiada jednak większe cząsteczki, które wolniej wnikają w skórę, dlatego mogą stosować go również posiadaczki skóry wrażliwej. Eksfoliacja tym kwasem spowoduje, że nasza cera będzie rozjaśniona, odmłodzona, a koloryt wyrównany, pozbędziemy się także płytkich zmian trądzikowych. Pory będą oczyszczone i zwężone. Kwas migdałowy najsilniej pobudza skórę do produkcji kwasu hialuronowego, co sprawia, że skóra jest wygładzona, promienna i jędrna.

Zanim poddamy się zabiegowi eksfoliacji, pamiętajmy o tym, by tydzień przed zrezygnować z wszelkich innych zabiegów eksfoliujących. Po wizycie w gabinecie nie powinnyśmy nakładać makijażu przez około 24 godziny, unikać kąpieli w chlorowanej wodzie przez co najmniej 48 godzin, a 14 dni po kuracji stosować krem ochronny z SPF 30 oraz odpowiednio dobraną pielęgnację w domu. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim zalecamy unikać opalania się.

Żeby cieszyć się piękną, rozjaśnioną i gładką skórą, najlepiej poddać się cyklowi 8-10 zabiegów co 7/14 dni raz w roku. Sam przebieg zabiegu jest indywidualnie dobierany do rodzaju skóry i wykorzystuje różne stężenia kwasu (dostępne np. w hurtowni kosmetycznej Cosnet kwas Apis migdałowy 30%, Kwas Apis migdałowy 40%, Kwas migdałowy 40% profesjonalny Bielenda).

Mikrodermabrazja diamentowa – bezpieczne i precyzyjne złuszczanie

Obecnie bardzo popularny mechaniczny peeling skóry polegający na ścieraniu naskórka urządzeniem przez specjalne dysze przy jednoczesnym zasysaniu skóry. Warto dodać, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. W odróżnieniu od złuszczania kwasami, możemy stosować go zarówno na twarz, jak i na ciało, jeśli chcemy spłycić i rozjaśnić rozstępy czy blizny. Mikrodermabrazja doskonale poradzi sobie z przebarwieniami, zmarszczkami, trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. Jednak jeśli borykamy się z trądzikiem różowatym, opryszczką lub zakażeniami (wirusowymi, grzybiczymi lub bakteryjnymi), musimy powstrzymać się od tego rodzaju eksfoliacji.

Mikrodermabrazja diamentowa może być stosowana jako niezależny zabieg złuszczający (do jej przeprowadzenia możemy skorzystać z urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej – np. Mikrodermabrazja diamentowa PLUS lub BASIC mikrodermabrazja diamentowa) lub część przygotowującą do dalszych zabiegów (np. infuzji tlenowej, ampułek, fali radiowych RF) – doskonale sprawdzą się tutaj urządzenia wielofunkcyjne, takie jak Elite-1100 kombajn kosmetyczny 11 w 1 posiadające wbudowanych aż 11 różnych urządzeń podzielonych na grupy zabiegowe.

Jeśli chcemy dobrze przygotować naszą skórę przed sezonem urlopowym – oczyścić, rozjaśnić i ujędrnić, skorzystajmy z zabiegów złuszczających już teraz. Pamiętajmy jednak o odpowiednim dobraniu ich do rodzaju cery oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Zanim przystąpimy do eksfoliacji nie zapominajmy także o wszelkich zaleceniach, ponieważ przestrzeganie ich gwarantuje, że nie wystąpią niepożądane efekty i będziemy cieszyć się czystą i świeżą cerą przez długi czas.