Blog

Idzie lato! Zadbaj o stopy – pielęgnacja kosmetykami Podocare

Początek wiosny zawsze budzi w nas pytanie – jak zadbać o stopy przed latem? Jest to o tyle ważne, że lato to czas, kiedy bardzo często pokazujemy stopy, czy to na plaży, czy po prostu zakładając sandały. Dlatego intensywne myślenie o tym, aby były one piękne i gładkie jest rzeczą naturalną. Dziś chcemy nie tylko powiedzieć Wam jak zadbać o stopy, ale również o tym, jakich kosmetyków warto do tego użyć. Zapraszamy więc na SPA dla stóp z firmą Podocare.

Kosmetyki Podocare – zadbaj o swoje stopy

Skóra na stopach łatwo ulega przesuszeniu. Co z kolei ma wpływ na szybkie grubienie i rogowacenie naskórka. Dlatego właśnie stopy wymagają szczególnej pielęgnacji. Nie zawsze pięty będą pękać z powodu zaniedbania. Przyczyną może być na przykład niedobór witaminy C lub choroby skórne. Jednak w sytuacji zwykłego zaniedbania, polecamy kosmetyki Podocare, które doskonale nadają się do pielęgnacji stóp. Wśród nich jest sól, która nie tylko zmiękczy zrogowacenia i pęcherze, ale również pomoże stopom odpocząć. Moczenie stóp w roztworze z soli to pierwszy z elementów zabiegu, który polecają eksperci. Ułatwia on późniejsze pozbycie się martwego naskórka.

Kosmetyki do stóp – pianki i balsamy

Jak już wspomnieliśmy stopy wymagają szczególnej pielęgnacji. Kremy, balsamy lub pianki do stóp powinno stosować się regularnie, nawet dwa razy dziennie. Dlaczego? Ponieważ nie tylko nawilżaj i zmiękczają skórę, ale również dlatego, że ją regenerują. Kosmetyki do stóp Podocare wyróżniają się na tle konkurencyjnych produktów przede wszystkim wydajną formułą, szybkim wchłanianiem oraz, co jest szczególnie ważne dla niektórych osób, brakiem tłustej powłoki na skórze. Zarówno pianki, jak i balsamy do stóp doskonale rozprowadzają się na skórze i otulają ją delikatnym i przyjemnym zapachem.

Spraw sobie przyjemność i podaruj swoim stopom odrobinę relaksu – domowe SPA z kosmetykami Podocare

Kosmetyki do pielęgnacji stóp – czyli z jakich etapów powinien składać się prawidłowa wykonany zabieg

Jak każdy zabieg w kosmetologii, tak i ten posiada pewne standardy, których warto jest się trzymać. Dlatego, aby całkowicie wyjaśnić, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja stóp, postanowiliśmy pokazać cały proces w formie etapów.

  • moczenie stóp – zmiękcza naskórek, który dzięki temu łatwiej jest usunąć oraz odżywia skórę, dzięki zawartości mikroelementów w soli,
  • peeling dla stóp – usuwa martwy naskórek, poprawia elastyczność i ukrwienie skóry oraz stymuluję syntezę kolagenu,
  • pielęgnacja paznokci i skórek,
  • nawilżenie skóry – jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji, ponieważ jak się zapewne domyślasz, suche stopy nie będą nigdy prezentowały się pięknie. Te osoby, które mają duży problem z pękaniem pięt, powinny zdecydować się na kosmetyki do pielęgnacji stóp, które przeznaczone są dla skóry nadmiernie przesuszonej,
  • całonocna maseczka – jeżeli stopy wymagają silnej regeneracji, warto przed snem wsmarować w stopy ulubiony krem lub balsam, a następnie założyć skarpetki.