Blog

Sposób na uwodzicielskie spojrzenie. Kilka słów o hennie brwi i rzęs

Naturalny i delikatny makijaż utrzymujący się nawet kilka tygodni idealnie sprawdzi się w trakcie wakacyjnych wojaży. Zabieg henny to piękne, podkreślone oczy dosłownie w kilka minut.

Od wieków kobiety skupiają się na makijażu oczu, ponieważ są one nazywane zwierciadłem duszy. Od zarania dziejów przyciemniały one brwi oraz czerniły rzęsy, aby wyglądać piękniej. Jednym ze sposobów na makijaż oczu jest farbowanie henną – bezpieczny, prosty i dający naturalny, nieprzerysowany efekt. Będzie doskonałym rozwiązaniem podczas wakacyjnych wyjazdów, ponieważ dzięki subtelnemu podkreśleniu oprawy oczu możemy zapomnieć o codziennym czasochłonnym makijażu. Przynajmniej na jakiś czas. Pamiętajmy jednak, że henna nie pogrubia ani nie przedłuża rzęs, a jedynie przyciemni zbyt jasne i niewidoczne włoski.

Henna występuje w wersji proszkowej oraz żelowej. Ta pierwsza da nam mocniejszy efekt, może również zafarbować skórę, co jest pożądane przez osoby o rzadkich brwiach. Natomiast henna żelowa jest wygodniejsza w stosowaniu, ale efekt po jej użyciu będzie delikatniejszy. W zależności od typu urody dobierzmy odpowiedni kolor – czarny, brązowy lub grafitowy. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zmieszać różne odcienie preparatu, uzyskamy wtedy głębszy i bardziej naturalny efekt.

Oko w oko z henną

Farbując brwi henną najpierw wykonujemy dokładny demakijaż oczu. Następnie do małego szklanego kieliszka wsypujemy porcję henny lub wyciskami z tubki mniej więcej centymetr żelu, po czym mieszamy ją z wodą utlenioną do uzyskania konsystencji gęstej papki. Aby nie dopuścić do zafarbowania skóry wokół brwi, zabezpieczmy ją wazeliną. Teraz możemy przystąpić do najważniejszej części zabiegu, a więc nakładania henny. Zaczynamy od środka brwi i nakładamy w kierunki na zewnątrz, po czym rozprowadzamy ją u nasady brwi. Pamiętajmy przy tym o nadaniu pożądanego kształtu. Całą procedurę powtarzamy z drugą brwią, a po odczekaniu kilku minut zmywamy wacikami nasączonymi wodą. Usuwanie preparatu rozpoczynamy od brwi, na którą nałożyłyśmy hennę w pierwszej kolejności. Przy aplikowaniu henny na rzęsy pilnujmy, aby preparat nie dostał się do oka, bo możemy zafundować sobie nieprzyjemne pieczenie. Pamiętajmy także o zdjęciu soczewek kontaktowych.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. uczulenie na hennę, stany zapalne i uszkodzenia skóry w okolicach oczu, jęczmień oraz zapalenie spojówek.

Zestawy henny proszkowej oraz żelowej teraz w promocyjnych cenach:

  • henna proszkowa czarna KAMA
  • henna proszkowa brązowa KAMA
  • henna proszkowa grafitowa KAMA
  • henna żelowa czarna RefectoCil
  • henna żelowa brązowa RefectoCil
  • henna żelowa grafitowa RefectoCil