Blog

Pressoterapia w walce z cellulitem i obrzękami

Zacznijmy od początku, bo pojęcie pressoterapia czy pressomasaż mogą na początku wydać się dość egzotyczne. Tak więc pressomasaż to nic innego jak masaż ciśnieniowy. Jest to innowacyjny, bezbolesny a przede wszystkim skuteczny drenaż limfatyczny. Już wszystko objaśniamy.

Drenaż limfatyczny to usprawnienie krążenia limfy. Jest to jedno z działań fizjoterapeutycznych, które zapobiega między innymi chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych czy onkotycznych. Poznaj naszą ofertę na urządzenia kosmetyczne pressomasaż od włoskiej firmy Overline. Zabieg polega na nałożeniu na ciało specjalnego kombinezonu, do komór którego wtłaczane jest powietrze.

Pressomasaż Elite – urządzenie kosmetyczne, które uwolni od cellulitu

Wszystkie osoby, które walczą z cellulitem i którym zależy na ujędrnieniu, wyszczupleniu oraz borykają się z zatrzymaniem wody w organizmie powinny skorzystać z tego zabiegu. Dlaczego? Ponieważ w czasie zabiegu pobudzone zostaje lokalne krążenie wspomagając krążenie żylne i układ limfatyczny. Konsekwencja tego jest zmniejszenie obrzęków, zmniejszenie napięcia mięśni oraz dotlenienie tkanek. Zabieg jest relaksujący, odprężający daje poczucie lekkości.

Pressomasaż Elite to urządzenie, którego nie powinno zabraknąć w żadnym salonie kosmetycznym czy gabinecie fizjoterapeutycznym!

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu pressoterapii?

Zabieg pressoterapii przywraca odpowiedni metabolizm, pobudza układ krążenia, obniża napięcie mięśni i zwiększa spalanie tłuszczy. Pressomasaż wykonywany jest w specjalnym kombinezonie podzielonym na poszczególne sekcje (komory): stopy, nogi, pośladki, brzuch, ramiona, dłonie. Podczas zabiegu do specjalnych komór wtłaczane jest powietrze i rozpoczyna się masaż z wykorzystaniem ciśnienia.

Jakich więc dokładnie efektów można się spodziewać:

• pozbycie się zatrzymanej wody w organizmie,
• walka z cellulitem,
• zmniejszenie obrzęków i napięcia mięśni,
• smuklejesz i jędrniejsze ciało,
•wzmocnienie mięśni,
•odżywienie komórek skóry,
• poczucie komfortu, relaksu i odprężenia.