Blog

Meble do salonu kosmetycznego – jakie wybrać?

Wybór mebli do salonu kosmetycznego to poważna decyzja. Warto więc zastanowić się, jakie sprzęty faktycznie będą niezbędne, oraz jak dobrać je względem konkretnej działalności. W końcu inne meble sprawdzą się w przypadku salonu manicure i pedicure, a jeszcze inne w gabinecie depilacji. Odpowiednio dobrane meble nie tylko dopełniają wnętrze, ale i usprawniają i ułatwiają pracę kosmetyczki.

Spis treści:

  1. Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednie meble do salonu kosmetycznego?
  2. Meble hurtowe – kiedy warto?
  3. Jakie meble koniecznie powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym?
  4. Nietypowe meble do gabinetów specjalistycznych

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednie meble do salonu kosmetycznego?

Przede wszystkim liczy się funkcjonalność, oraz dopasowanie. Na samym początku warto również rozpisać sobie budżet, aby wiedzieć, na jaki wydatek można sobie pozwolić. Będzie to bardzo pomocne podczas planowania, ponieważ będzie można podjąć decyzję co do tego, czy meble kupować osobno, czy też od razu w gotowych zestawach. Istotne jest również to, aby wszystkie wybrane meble zachowane były w jednym stylu. Dzięki temu wnętrze będzie spójne, ale i bardziej atrakcyjne i estetyczne dla oka. Zaleca się także wybór mebli w jasnych kolorach, które sprawiają, że cały gabinet będzie sprawiał wrażenie przestronnego i zadbanego.

Meble hurtowe – kiedy warto?

Zastanawiając się nad tym, jakie meble wybrać do salonu kosmetycznego, warto wziąć pod uwagę oferty hurtowni. Istnieją bowiem hurtownie, które kompleksowo zajmują się kompletowaniem mebli właśnie do gabinetów kosmetycznych. Dzięki temu można mieć pewność, że będą to meble wysokiej jakości, które wytrzymają długi czas, a przy okazji będą w pełni funkcjonalne i dopasowane do stawianych przed nim wymogów.

Nie wiesz, jakie meble wybrać do salonu kosmetycznego? Zobacz naszą ofertę

Jakie meble koniecznie powinny znaleźć się w salonie kosmetycznym?

Tutaj wiele zależy od tego, jakiego rodzaju jest to salon kosmetyczny. Tak jak już było wspomniane, inne meble będą potrzebne na przykład u stylistki paznokci, a zupełnie inne w gabinecie depilacji woskiem. Warto dopasować meble względem swoich potrzeb, aby służyły one przez długi czas i pozwalały zachować komfort pracy. Zakłada się jednak, że podstawowym wyposażeniem gabinetów kosmetycznych, są stolik, przynajmniej dwa wygodne krzesła, fotel, oraz szafka, w której pomieścić można wszelkie niezbędne akcesoria.

Nietypowe meble do gabinetów specjalistycznych

Oczywiście wiele zależy od usługi. Jeśli jest to salon kosmetyczny, który w ofercie ma wykonywanie pedicure, niezbędny jest rozkładany fotel, a także masażer stóp. Jeśli gabinet oferuje natomiast depilację woskiem, koniecznie warto wyposażyć się w specjalne łóżko kosmetyczne, które poprawi komfort wykonywania usługi.