Blog

Wosk do zadań specjalnych – twardy czy miękki?

Gładka skóra przez wiele tygodni? Brzmi trochę jak slogan reklamowy. Jednak nie da się zaprzeczyć, że depilacja woskiem zapewnia efekt nawet na 2 do 4 tygodni. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy wręcz nie możemy sobie pozwolić na zapominanie o regularnej depilacji. Jeżeli jeszcze nie próbowałaś, może w końcu nadszedł czas, aby to zmienić? Dowiedz się z tego artykułu jaki rodzaj wosku powinnaś dobrać do rodzaju swojej skóry.

Wosk do depilacji – miękki czy twardy?

Wosk miękki najczęściej stosowany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Charakteryzuje się przede wszystkim łatwością rozprowadzania oraz tym, że doskonale sprawdza się na większych powierzchniach ciała. Metody nakładania są dwie: za pomocą specjalnej szpatułki lub rolki. Ważną rzeczą jest to, że zawsze przed użyciem powinien być podgrzany do odpowiedniej temperatury. Trzeba jednak uważać, bo jeżeli będzie zbyt rozgrzany, może doprowadzić do oparzeń – ta uwaga dotyczy zwłaszcza osób, które decydują się na depilację woskiem w domu. Wykorzystanie wosku płynnego wymaga również zastosowania pasków fizelinowych. Na rozprowadzony wosk przykłada się takie paski a następnie energicznie zrywa.

Twardy wosk do depilacji po podgrzaniu i nałożeniu na skórę przybiera konsystencję przypominającą plastelinę. Ogromną zaletą tego rodzaju depilacji jest to, że wosk przykleja się przede wszystkim do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu jest znacznie delikatniejszy. Polecany z tego względu głównie do depilacji obszarów wrażliwych, w tym do depilacji okolic bikini. Kolejną dużą zaletą jest to, ze nie wymaga obróbki w tak wysokiej temperaturze, jak wosk miękki, dzięki czemu ryzyko oparzeń minimalizuje się.

Profesjonalny wosk do depilacji

Wosk azulenowy, o którym chcemy powiedzieć kilka słów, należy między innymi do grupy wosków miękkich. Doskonale sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry, w tym również do skóry wrażliwej i delikatnej. Jak to jest możliwe? Przede wszystkim dzięki aktywnemu składnikowi, jakim jest właśnie azulen. Ma on bowiem działanie łagodzące, uspokajające, regenerujące i pielęgnacyjne. Ten profesjonalny wosk do depilacji jest bardzo wydajny i doskonale rozprowadza się na skórze. Najczęściej dostępny w puszkach, ale też twardy i rolkach, które łatwo można podgrzać w profesjonalnym podgrzewaczu do wosku.

Sprawdź i wybierz najlepszy nasz wosk dla Twojej skóry – zdecyduj się na depilację, która zapewni Ci gładkość na 4 tygodnie

Wosk do depilacji z podgrzewaczem idealny wybór do salonu kosmetycznego i do domu

Wosk Titano Rosa Xanitalia charakteryzuje się jedwabistym wyglądem i delikatnym działaniem. Dzięki dużej zawartości tytanu, doskonale sprawdza się przy depilacji osób mających cienką i wrażliwą skórę. Na tle dostępnych na rynku wosków do depilacji wyróżnia go delikatne usuwanie włosów u nasady. Charakterystyczne jest również zapewnienie doskonałych rezultatów przy dłuższych odstępach między zabiegami. W ofercie sklepu Cosnet dostępny jest wosk do depilacji Titano Rosa Xanitalia w zestawie z podgrzewaczem. Komplet ten doskonale sprawdzi się zarówno w domowym zaciszu, jak i w profesjonalnym salonie kosmetycznym.