Blog

Mobilny kuferek dla mobilnej wizażystki – przygotuj się na częste wyjazdy do Klientek

Wizażyści, którzy pracują wyłącznie stacjonarnie to już rzadkość. Teraz dojechanie do Klienta i wykonanie makijażu w wyznaczonym przez niego miejscu to normalność. W związku z delikatnym przekwalifikowaniem się na mobilne studio urody potrzebujesz z pewnością odpowiedniego kufra kosmetycznego. Musi on spełniać odpowiednie kryteria. Czyli np. być poręczny, wygodny i pojemny. Idealnie jest, kiedy posiada kółka oraz wygodną rączkę. Dzięki temu nie musisz dźwigać kufra i męczyć pleców. Wystarczy, że cały dzień albo siedzisz za kierownicą, albo stoisz, malując swoje Klientki. Dodatkowe obciążenie pleców nie jest więc wskazane. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz uznać daną cechę za wadę, lub zaletę danego produktu. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kuferków kosmetycznych, przeznaczonych dla mobilnych wizażystek. Chcesz wiedzieć, jaki powinien znaleźć się w Twojej kolekcji, jeśli chcesz mieć zawsze wszystko, co niezbędne pod ręką?

1. Mały kufer czy duży?

W niektórych zakamarkach internetu znaleźć można opinię, że nawet mobilne wizażystki mogą na początku skorzystać z oferty na małe kuferki. Wszystko do czasu, aż nie skompletują produktów, które się sprawdzą i na stałe zagoszczą w Twoim wyposażeniu. My się jednak z tym nie zgadzamy. Oczywiście, możesz wybrać mniejszy model, taki jak np. kuferek kosmetyczny super mały czarny. W jego wnętrzu znajdą się trzy półeczki, z czego jedna wyjmowana oraz komora o wymiarach 28,5×18,5×5,5 cm. Jednak pamiętaj, że będzie musiała szybko pomyśleć, o jakimś większym modelu. Jako wizażystka potrzebujesz szerokiego zakresu akcesoriów i kosmetyków. Twoim zadaniem jest podkreślenie urody oraz zatuszowanie niedoskonałości. Często wykonujesz też makijaż artystyczny, który wykorzystywany jest przy różnego rodzaju sesjach czy pokazach mody. Dlatego nie możesz się ograniczać.

Kuferki kosmetyczne dla mobilnej wizażystki. Zaprowadź porządek w swoich kosmetykach i spraw, że wyjazdy będą przyjemnością a nie powodem do nerwów.

2. Wybierz duży kufer kosmetyczny i ciesz się porządkiem, estetyką oraz przegródkami

Jako profesjonalna wizażystka powinnaś zadbać o to, aby w kufrze zmieściły się wszystkie niezbędne kosmetyki oraz akcesoria. Wśród nich z pewnością znaleźć się powinny:

  • podkłady.
  • pudry,
  • gąbeczki do makijażu,
  • pędzle do makijażu,
  • błyszczyki i pomadki,
  • cienie do powiek,
  • kremy do twarzy,
  • róże i bronzery.

To tylko niewielki procent tego, co znajduje się na Twoim wyposażeniu. Dlatego wybierając kufer, musisz zadbać o to, aby wszystko się w nim zmieściło. Dodatkowo powinnaś mieć na uwadze to, że kufer kosmetyczny ma zapewniać znajdującym się wewnątrz produktom bezpieczeństwo. Zwłaszcza w trakcie jazdy. Porozsypywane pudry, wylane lakiery, pokruszone cienie i róże powinny przejść w niepamięć. Dlatego jedną z naszych propozycji dla mobilnej wizażystki jest kuferek kosmetyczny XXL duży 3 poziomy srebrny.

3. Organizacja wnętrz kufra mobilnej wizażystki

Zaprezentowane kufry nie są jedynymi, które znajdziesz w naszej ofercie. Dostępne są jeszcze m.in. kufry w zestawach z lampą LED lub frezarką. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Dlatego przyjrzyj się dokładnie kosmetykom, które posiadasz, zrób listę kosmetyków, które planujesz kupić w niedalekiej przyszłości i sprawdź, który kufer kosmetyczny będzie najlepszy. Musisz też pamiętać o tym, że rozplanowanie wnętrza będzie kluczowe dla wydajności Twojej pracy. Na samej górze układaj akcesoria, z których najczęściej korzystają. Schodząc coraz niżej, układaj to, co wykorzystywane jest rzadziej. Planując wnętrze kuferka kosmetycznego, weź pod uwagę też pogrupowanie kosmetyków według rodzaju oraz kolejności korzystania z nich. To wszystko pomoże Ci w zapanowaniu nad chaosem.