Blog

Idealny fotel do pedicure. Jak wybrać odpowiedni fotel kosmetyczny?

Fotel do pedicure jest bezsprzecznie jednym z najważniejszych elementów profesjonalnego wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Odpowiednio dobrany zapewni komfort zarówno osobie poddającej się zabiegowi – Klientce, jak również personelowi wykonującemu dany zabieg – Kosmetyczce. Warto zauważyć, że pełni on także funkcję reprezentacyjną. Wszak wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt charakteryzujący się estetycznym wykonaniem, to wizytówka każdego dobrego salonu kosmetycznego.

Fotel kosmetyczny do pedicure – bo liczy się przede wszystkim wygoda

Niejedna z Klientek salonu kosmetycznego narzekała na niewygodną pozycję podczas zabiegu pedicure. Obolałe mięśnie, drętwiejące nogi czy obolały kark, to skutki siedzenia na niewygodnym fotelu. Nawet często na fotelu, który zupełnie nie jest przystosowany do tego typu zabiegów. Dlatego fotel kosmetyczny do pedicure powinien być przede wszystkim wygodny i zapewniać komfortowe warunki, dzięki którym osoba na nim siedząca w pełni mogłaby się zrelaksować.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli o zróżnicowanej kolorystyce, kształtach oraz funkcjach. Podstawowe możliwości foteli to przede wszystkim regulacja zagłówka i jego wysokości oraz płynna regulacja podparcia prawej i lewej nogi. Ważna jest również funkcja hydraulicznego lub elektrycznego podnoszenia oraz opuszczania, która z pewnością ułatwi pracę.

Sprawdź fotel do pedicure – SPA 3 z masażerem i zagwarantuj Klientom najwyższy poziom usług

Fotel do pedicure z funkcją masażera – niezbędne funkcje dla zapewnienia jeszcze większego komfortu

Wybierając fotel do pedicure, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które oferują poszczególne modele. W celu podniesienia jakości usługi oraz dla zapewnienia większego komfortu warto rozważyć inwestycję w fotel z masażerem stóp. Masaż wodny oraz masaż bąbelkowy to doskonałe urozmaicenie zabiegu, które pozwoli na wprowadzenie Klienta w błogi stan odprężenia.

Fotel kosmetyczny – jego jakość i sposób wykonania

Zapewne zastanawiacie się, na co jeszcze zwrócić uwagę oprócz funkcjonalności. Odpowiemy trochę przewrotnie. Ogólne wyposażenie salonu kosmetycznego, w którym wykonywany jest pedicure, powinno wyróżniać się nie tylko wygodą, ale również, a może i przede wszystkim, wysokim stopniem higieny. Dlatego warto jest wybierając fotel kosmetyczny wziąć pod uwagę jakość wykonania, estetykę oraz łatwość do utrzymania go w czystości. Powinien on współgrać z ogólną aranżacją wnętrza. Najczęściej na rynku spotykane są modele z tapicerką wykonaną z ekoskóry. Pozwala to na łatwą konserwację oraz bezproblemowe utrzymanie go w higienicznej czystości.