Blog

Schematy zabiegów z użyciem kosmetyków Podocare

Przykładowe schematy zabiegów z użyciem kosmetyków Podocare

Ogólny schemat zabiegu pedicure

Etap 1. Wywiad z pacjentem

Etap 2. Dezynfekcja

Etap 3. Dokładne obejrzenie stóp pacjenta/tki (ocena stanu stóp)

Etap 4. Wykluczenie przeciwwskazań

Etap 5. Dobór odpowiedniej procedury postępowania, w zależności od przypadku

Etap 6. Wymoczenie stóp (zastosowanie soli)

Etap 7. Nałożenie żelu zmiękczającego (jeśli wymaga tego dany przypadek)

Etap 8. Wykonanie zabiegu pedicure

Etap 9. Dezynfekcja

Etap10. Nałożenie kremu ochronnego i emulsji do paznokci (jeśli wymaga tego dany przypadek)

Etap11. Zastosowanie preparatów na zakończenie zbiegu (w zależności od potrzeby, pianka lub balsam)

Etap12. Zalecenia po zabiegu (pielęgnacja domowa)

 

1. Zabieg dla skóry z problemem nadpotliwości

Po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie stanu stóp, wykluczeniu przeciwwskazań, decydujemy o odpowiedniej procedurze postępowania, w zależności od przypadku.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp (Podocare Płyn do dezynfekcji – EP208), następnie przechodzimy do wymoczenia stóp w wodzie z dodatkiem soli (Owocowa sól do kąpieli stóp Podocare – EP415). Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności, przystępujemy do wykonania zabiegu pedicure. Na zakończenie zabiegu, w zależności od potrzeb stosujemy: piankę (Podocare Pianka do stóp potliwych – EP105) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Pianka dzięki swojej formule szybko się wchłania i nie pozostawia skóry tłustej, zalecana jest w sytuacji gdy klientka nie lubi uczucia “filmu” na skórze lub balsam (Podocare Balsam do stóp kremowy odświeżający – EP414 ) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Produkt zalecany w przypadku skóry potrzebującej większego odżywienia i regeneracji.

Do pielęgnacji domowej zalecany jest dezodorant do stóp odświeżający (Podocare dezodorant do stóp – EP310)

2. Zabieg dla skóry nadmiernie rogowaciejącej ze skłonnością do pękania, modzeli i nagniotków

Po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie stanu stóp, wykluczeniu przeciwwskazań, decydujemy o odpowiedniej procedurze postępowania, w zależności od przypadku.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp (Podocare Płyn do dezynfekcji – EP208), następnie przechodzimy do wymoczenia stóp w wodzie z dodatkiem soli (Owocowa sól do kąpieli stóp Podocare – EP415). Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności, na powierzchnię zajętą nadmiernym rogowaceniem, modzelami lub nagniotkami punktowo nakładamy żel (Podocare Żel zmiękczający – EP419) czas aplikacji jest uzależniony od stopnia zrogowacenia od 30 sekund do 1 minuty. Następnie przystępujemy do wykonania zabiegu pedicure. Na zakończenie zabiegu, w zależności od potrzeb stosujemy: piankę (Podocare Pianką do stóp pęknięcia i modzele – EP104) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Dzięki swojej formule szybko się wchłania i nie pozostawia skóry tłustej, zalecana jest w sytuacji gdy klientka nie lubi uczucia “filmu” na skórze lub (Podocare Balsam do stóp pęknięcia i modzele – EP413) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Produkt zalecany w przypadku skóry potrzebującej większego odżywienia i regeneracji.

3. Zabieg dla pacjentów narażonych na infekcje grzybicze i bakteryjne oraz z kruchymi i łamliwymi paznokciami

Po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie stanu stóp, wykluczeniu przeciwwskazań, decydujemy o odpowiedniej procedurze postępowania, w zależności od przypadku.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp (Podocare Płyn do dezynfekcji – EP208), następnie przystępujemy do wykonania zabiegu pedicure, opracowujemy płytkę paznokciową i przygotowujemy ją do aplikacji preparatów. Dezynfekujemy okolicę zabiegową (Podocare Płyn do dezynfekcji – EP208), następnie nakładamy emulsję (Podocare Emulsja wzmacniająca do paznokci – EP206) nanieść 1 kroplę na paznokcie, wmasować i pozostawić do wchłonięcia, dla wzmocnienia efektu nałożyć krem ochronny do paznokci i okolicy międzypalcowej (Podocare Krem ochronny do paznokci – EP207) nanieść na paznokcie i okolicę międzypalcową, wmasować i pozostawić do wchłonięcia.

Do pielęgnacji domowej zalecany jest dezodorant do stóp ochronny (Podocare Dezodorant ochronny do stóp – EP208)

4. Dla skóry delikatnej wrażliwej, dla diabetyków

Po przeprowadzeniu wywiadu, ocenie stanu stóp, wykluczeniu przeciwwskazań, decydujemy o odpowiedniej procedurze postępowania, w zależności od przypadku.

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji stóp (Podocare Płyn do dezynfekcji – EP208), następnie przechodzimy do wymoczenia stóp w wodzie z dodatkiem soli (Owocowa sól do kąpieli stóp Podocare – EP415). Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności przystępujemy do wykonania zabiegu pedicure. Na zakończenie zabiegu, w zależności od potrzeb stosujemy: piankę (Podocare Pianka do stóp do skóry suchej – EP102) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Dzięki swojej formule szybko się wchłania i nie pozostawia skóry tłustej, zalecana jest w sytuacji, gdy klientka nie lubi uczucia “filmu” na skórze lub balsam (Podocare Balsam do stóp do skóry delikatnej – EP521) nanieść odpowiednią ilość, wmasować i pozostawić do wchłonięcia. Produkt zalecany w przypadku skóry potrzebującej większego odżywienia i regeneracji.