Blog

Jak dbać o stopy latem i przez cały rok?

Lato w pełni – słońce, plaża, spacery, rowery, chodzenie boso po trawie. Niestety szczególnie w trakcie lata nasze stopy są wyjątkowo eksploatowane i zarazem narażone na liczne: urazy, kontuzję, zadrapania rany, skaleczenia czy oparzenia słoneczne. Dlatego warto regularnie dbać o swoje stopy, by wyglądały pięknie każdego dnia. Jak chronić i pielęgnować je w trakcie lata? Dlaczego dobrze jest mieć zadbane stopy latem, a także przez cały rok?

Komfort życia
Nasze stopy są z nami przez cały czas 🙂 W trakcie codziennych czynności, podczas pracy, odpoczynku, przy spacerowaniu, pływaniu, bieganiu… Latem szczególnie lubimy i musimy je eksponować (ze względu na wysokie temperatury), dlatego by czuć się komfortowo i dobrze musimy o nie szczególnie dbać.

Zdrowie
Należy pamiętać, że w aktywnym rytmie dnia nasze stopy mogą ulec nieprzewidzianym zdarzeniom losowym, mogą to być: wypadki w górach, zdarzenia na drodze, zdarzenie na mieście lub w transporcie zbiorowy, wypadki podczas pracy, w czasie uprawiania sporów albo treningów siłowych, oparzenia słoneczne, a także odciski, zrogowacenia.

Właśnie między innymi z powodu takich ,,czyhających zagrożeń” warto zapobiegać oraz systematycznie pielęgnować stopy za pomocą środków przeznaczonych do ich codziennej kuracji. W trosce o własne stopy należny dobierać odpowiednie obuwie, a także używać specjalistycznych preparatów podologicznych oraz w razie większych problemów umówić wizytę z podologiem czyli specjalistą od chorób stóp.

Jakie preparaty używać do codziennej pielęgnacji stóp?
• Podologiczna pianka PODOCARE do stóp: intensywnie zmiękcza skórę stóp, dzięki wysokiej i skoncentrowanej zawartość mocznika (15%). Dodatkowa obecność ekstraktów roślinnych oraz naturalnych olejków eterycznych sprawia, że dzięki tym preparatom możliwe jest zredukowanie problemów suchej i szorstkiej skóry, w tym dolegliwości stóp, o charakterze: zapalno-bakteryjnym.

• Dezodorant do stóp PODOCARE – produkt pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stóp, zabija wiele rodzajów grzybów oraz bakterii. Ponadto sam preparat odżywia i odświeża skórę stóp, w tym również powstrzymuje nadmierną ich potliwość, poprzez długotrwałe działanie.

• Sól do stóp PODOCARE – została stworzona przeciwko walce z nadmiernym poceniem się stóp oraz relaks zmęczonych stóp. Sól pozytywnie wpływa na pocenie pojawiające się np. przy: nadczynność tarczycy, stresie, silnych emocji, czy też zaburzeniach hormonalnych związanych z menopauzą.

• Balsam do stóp PODOCARE – nawilża, a także wspomaga walkę z grzybicą, świądem skóry, czy pęcherzami pojawiającymi się na stopach. Co więcej sam krem doskonale, intensywnie natłuszcza, koi- regeneruje oraz wygładza zrogowaciały naskórek. Po użyciu pojawia się uczucie świeżości oraz odprężenia, a także gwarantują tzw. zdrowotny efekt miękkiej skóry stóp.

Zagrożenia i choroby stóp
Nasze stopy nieustannie są narażone na powstawanie licznych ran, zadrapań, oparzeń, które nieleczone, niepielęgnowane, mogą prowadzić do wystąpienia chorób stóp, w tym zakażenia wewnątrz organizmu, które może zagrażać zdrowiu, a także życiu. W takich przypadkach należy się niezwłocznie zgłosić do podologa i podjąć leczenie. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja oraz ochrona stóp w życiu codziennym.

Dla kogo zalecane są produkty, przeznaczone do pielęgnacji skóry stóp?
• szczególnie polecane dla osób nieustannie zmagających się z łuszczącą skóry stóp;

• dla osób walczących z tzw. stopą cukrzycową- dietetycy (cukrzycy);

• skierowane do osób z nagminnie występująca bardzo suchą skórą stóp;

• doskonałe dla osób z ekstremalnie zrogowaciałym i pękającym naskórkiem u podstawy oraz w pozostałych okolicach skóry nóg i stóp;

• dla osób niezwykle aktywnych fizycznie, w tym sportowców;

• przeznaczone dla osób toczących walkę z grzybicą stóp, która może niekiedy przewlekle nawracać;

• zalecane dla osób, które często doświadczają uczucia ciężkich i zmęczonych stóp i nóg, (produkty wykazują silne działanie przeciwzapalne, są więc idealne dla osób mających problemy z krążeniem krwi).

Regeneracja i pielęgnacja stóp po lecie jest istotnym elementem dbania o skórę stóp. Należy usunąć zrogowaciały naskórek, a następnie mocno nawliżyć skórę stóp.

Stopy idą z nami jako nieodłączny, nieustanny towarzysz przez całe nasze życie. Dlatego należy o nie szczególnie dbać, zarówno ze względów estetycznych jak i zdrowotnych.