Blog

Infuzja tlenowa – zabieg

Jak wiadomo niemal każdy celebryta ma w zanadrzu kilka sztuczek, które pozwalają na piękny i perfekcyjny wygląd podczas występów na czerwonym dywanie. Abstrahując od drobnych korekt plastycznych, do jednych z największych sekretów piękna gwiazd ekranu należy terapia infuzją tlenową.

Co to jest infuzja tlenowa?

Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłaczaniu za pomocą skoncentrowanego czystego tlenu substancji aktywnych do najgłębszych warstw skóry – składniki aktywne mogą różnić się w zależności od potrzeb skóry od podstawowych po najbardziej wyrafinowane jak kwas hialuronowy, tripeptydy, komórki macierzyste.ampułki do infuzji tlenowej

Jakie ma działanie?

W zależności od zastosowanych ampułek infuzja tlenowa może mieć działanie łagodzące, przeciwstarzeniowe, nawilżające, poprawiające koloryt skóry, łagodzące trądzik i stany zapalne, poprawiające jędrność skóry. Tlen działa także odżywczo i tonizująco, pobudza oddychanie komórek dając skórze bardziej elastyczny, zwarty i świetlisty wygląd.

Jakie daje rezultaty?

Twarz wygląda zdrowo, jest odżywiona i dotleniona. Cera problematyczna, zaczerwieniona staje się bledsza i nawet najdrobniejsze niedoskonałości są mniej widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra jest jędrna, miękka i przyjemna w dotyku a zmarszczki mniej widoczne.

Kto stosuje infuzję tlenowa?

Infuzja stosowana jest przez wiele gwiazd Hollywood. Największą zaletą zabiegu jest to, że nie trzeba czekać tygodniami na pożądane efekty, co jest ważne zwłaszcza dla osób z egzemą, trądzikiem czy zaczerwienieniem skóry. To idealny zabieg dla pań tuż przed ślubem czy innymi ważnymi wydarzeniami naszego życia.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Skóra wygląda wspaniale przez wiele tygodni. Klientki chwalą zabieg także za to, że skóra jest łatwiejsza w pielęgnacji i lepiej absorbuje inne preparaty stosowane w późniejszej pielęgnacji domowej.

Jak często można stosować zabieg infuzji?

Zalecana jest terapia raz w tygodniu przez około 6 tygodni. Później raz w miesiącu.

Czy infuzja może wywołać stan zapalny?

Sam tlen nie wywołuje stanu zapalnego, ale należy dokładnie sprawdzić, czy nie ma się uczulenia na któryś ze składników aktywnych zawartych w ampułkach, które mogą spowodować podrażnienie skóry.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg jest bezinwazyjny, nie ma żadnych przeciwskazań i może być stosowany do wszystkich rodzajów cery i w każdym wieku. Jest również bezpieczny dla kobiet w ciąży.