...

PRESOMASAŻ – masaż, wyszczuplanie i drenaż podczas jednego zabiegu

foliaPresomasaż to cała gama zabiegów przeznaczonych do modelowania sylwetki, zwalczania cellulitu, poprawy funkcjonowania organizmu. Zabieg presomasażu wykonywany jest w specjalnym kombinezonie, który połączony jest z urządzeniem Overline ELITE-3132/12. Jest to wysokiej klasy urządzenie kosmetyczne włoskiej produkcji opracowany przy współpracy naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Ferrarze co daje gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności zabiegów. Urządzenie Elite – 3132/12 łączy w sobie elektrostymulację na ciało oraz presomasaż. Oba zabiegi można wykonać jako dwie oddzielne sesje lub połączyć je w jeden kompleksowy zabieg składający się z dwóch różnych, ale współgrających ze sobą technologii.

brzuch

Presomasaż stosowany jest głównie w celu niwelowania problemów związanych z zatrzymywaniem się wody w organizmie oraz w celu zwalczania cellulitu. W czasie zabiegu pobudzone zostaje krążenie lokalne wspomagając krążenie żylne i układ limfatyczny. W konsekwencji następuje zmniejszenie obrzęków i napięcia mięśni. Polepsza się dotlenienie tkanek  i wzmaga działanie detoksykacyjne oraz rewitalizujące. Zabieg presomasażu jest niezwykle relaksujący, wyciszający, odprężający i daje poczucie komfortu i lekkości.  Zabieg można wykonywać na górne lub dolne partie ciała oraz na całe ciało jednocześnie. W zależności od potrzeb urządzenie wyposażono w kilkanaście programów zarówno na górne jak i dolne partie oraz programy mix.

elektrostymulacjaProgramy są dedykowane na konkretne partie ciała z podziałem na intensyfikację.     8 programów na ciało, które przeprowadza się jednocześnie na górnych i dolnych partiach ciała; 14 programów na nogi – programy są zróżnicowane w zależności od indywidualnych potrzeb klientów i odbywają się w ośmiu sekcjach w dolnych partiach ciała; 4 programy na ramiona, które również są modyfikowane wg potrzeb indywidualnych klientów. Wśród wszystkich programów można wyróżnić między innymi takie programy jak intensywny program na nogi, delikatny program na nogi, obrzęknięte uda, tzw. „miękkie nogi” czyli program wyszczuplający, intensywny program na pośladki, brzuch, ramiona itd. Ponadto urządzenie wyposażone jest w specjalne programy, których parametry ustawia się ręcznie dla jak najlepszego dostosowania ich do indywidualnych zabiegów. Presomasaż wykonywany jest w specjalnym kombinezonie podzielonym na poszczególne sekcje: stopy, nogi, pośladki, brzuch, ramiona i dłonie. W czasie zabiegu do poszczególnych komór wtłaczane jest powietrze i rozpoczyna się masaż z wykorzystaniem ciśnienia. Ciśnienie zawsze przebiega w jednym kierunku tak jak podczas drenażu. Wspomaga to przepływ żylno-limfatyczny. Poprzez zmniejszenie przestrzeni pomiędzy układem krążenia i tkanką tłuszczową usprawniony zostaje metabolizm tłuszczy.

kombinezonDopełnieniem zabiegu presomasażu jest zastosowanie jednocześnie zabiegu modelowania sylwetki przy pomocy nowej technologii elektrostymulacji. Innowacyjna metoda, stworzona i opracowana przez laboratoria Overline daje możliwość zwalczania zwiotczałej skóry poprawiając jej zwartość i jędrność, a także działa na wzmocnienie mięśni dzięki działaniu łagodnych impulsów. Elektrostymulacja dla uzyskania najlepszego efektu musi być stosowana w połączeniu ze specjalnymi bandażami iSol nasączonymi preparatami dedykowanymi pod urządzenie Overline ELITE-3132/12. Bandaże iSol mają działanie nawilżające, tonizujące, drenujące, antycellulitowe, a także eliminują oznaki zmęczenia. W czasie zabiegu uwolniony zostaje zastój płynu, następuje eliminacja toksyn oraz zwiększa się przyswajanie składników aktywnych obecnych w bandażach iSol. Bandaże owija się wokół ciała, a następnie na nie nakłada się specjalne taśmy do których mocowane są elektrody. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość jednoczesnego działania zarówno za pomocą składników aktywnych jak i impulsów elektrycznych. Tak przygotowaną klientkę zapina się w kombinezon presomasażu i wówczas wykonuje pełny zabieg. Najlepsze efekty jakie można uzyskać są możliwe dzięki połączeniu w jeden zabieg elektrostymulacji z wykorzystaniem bandaży iSol oraz presomasażu. Ciało po serii przeprowadzonych zabiegów staje się smuklejsze, następuje wzmocnienie mięśni, skóra staje się jędrna, zwarta i w widoczny sposób zmniejsza się uporczywy cellulit. Nadmiar płynów zostaje usunięty z tkanek, przez co poprawia się krążenie oraz odżywienie komórek.