...

Prądy D'arsonvala są to prądy wielkiej częstotliwości o gasnącym przebiegu fali, gdzie przerwa jest 500 razy dłuższa niż czas trwania impulsu. Darsonvalizacja to zabieg działający uspokajająco, za pomocą urządzenia i szklanych pelot, wypełnionych gazem szlachetnym.

Darsonvalizacja ma zastosowanie:

- przy leczeniu nerwobóli,

- świądu,

- zaburzeniach czucia,

- łojotoku,

- łysieniu plackowatym,

- pobudzeniu krążenia,

- dezynfekcji skóry, przed i po woskowaniu,

- dezynfekcji skóry po mechanicznym oczyszczaniu cery,

- przy opryszczce

- przy makijażu permanentnym ust.

Do zabiegów darsonvalizacji wykorzystuje się specjalne urządzenia. Wyposażone są one w szklane peloty, którymi bezpośrednio wykonuje się zabieg na skórze. Na rynku jest wiele różnorodnych urządzeń do darsonvalizacji:

XILIA 816

Łatwe w obsłudze, profesjonalne urządzenie cenionej w Europie włoskiej firmy Overline do przeprowadzania zabiegu D'arsonwalizacji. Posiada unikalny design doskonale pasujący do każdego gabinetu kosmetycznego, Spa & Wellness. Urządzenie posiada bazę z panelem sterowania, do której podłącza się rękojeść z pelotą. Duża zaletą urządzenia XILIA jest niska waga urządzenia, dzięki czemu w prosty sposób można je przestawiać w inne miejsce. Ponadto urządzenie jest produkcji włoskiej, wykonane z najwyższej jakości komponentów i przy współudziale naukowców Uniwersytetu w Ferrarze.

MINI DARSONVAL

Mini darsonval to przenośnie urządzenie do zabiegów darsonvalizacji idealnie nadające się dla kosmetyczek mobilnych lub gabinetów gdzie takie zabiegi wykonuje się rzadko. Urządzenie nie posiada bazy a jedynie rękojeść którą bezpośrednio podłącza się do sieci. Pozwala to zaoszczędzić miejsce w gabinecie. Do zestawu dołączone są 4 peloty szklane łezka, grzybek, pelota punktowa i grzebień stosowany w nadmiernym łojotoku skóry głowy.

BASIC DARSONVAL

Urządzenie BASIC to stacjonarne urządzenie do zabiegów darsonvalizacji. Wyposażone jest w bazę oraz podłączaną rękojeść z pelotami. Basic świetnie sprawdzi się w gabinetach stacjonarnych stosujących metodę darsonvalizacji na co dzień. Urządzenie wyposażone jest w trzy peloty szklane łezkę, grzybek i pelotę punktową.

Przeciwwskazania do darsonwalizacji miejscowej:

- trądzik różowaty,

- przerwana ciągłość skóry,

- stany alergiczne,

- cera naczyniowa,

- teleangiektazje.

Przeciwwskazania do darsonwalizacji ogólnej:

- nadciśnienie,

- ciąża,

- nadpobudliwość nerwowa,

- choroby serca,

- stany zapalne,

- gorączka,

- astma,

- obrzęki,

- przerwana ciągłość skóry.