...

Przed nami Andrzejki, czyli wieczór wróżb obchodzonych w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to doskonała okazja do zabawy i spędzenia wspólnie czasu ze znajomymi, a także miła odskocznia od dnia codziennego. Niezależnie od tego czy ten wieczór będziemy spędzać na domówce czy na imprezie - makijaż wieczorowy jest jak najbardziej wskazany. Makijaż Andrzejkowy to przede wszystkim oczy - mocne i wyraziste. W tym sezonie będziemy mogli zobaczyć makijaże w odcieniach czekolady, bordo, fioletu i oczywiście czerni, klasyczne smoky eyes oczywiście też się pojawią. Jednak dopełnieniem całego makijażu są sztuczne rzęsy, wybór fasonu rzęs to czysta dowolność. Sztuczne rzęsy, zarówno te na pasku, jak i pojedyncze kępki pięknie wykańczają makijaż, powiększają oko i nadają charakteru naszemu makijażowi.makijaż fiolety

 Szybki kurs klejenia kępek rzęs:

Czego potrzebujemy?

1. Potrzebne będzie lusterko

Postaw je na stole tak, żeby podczas klejenia rzęs można było podeprzeć ręce i łokcie na stole. Ręka będzie bardziej stabilna. Klejenie rzęs w locie może się nie sprawdzić :)

2. Kępki sztucznych rzęs

Występują w rozmiarze: short , medium i long

rzęsy krok po krokuDługość kępek dopasowujemy do długości własnych rzęs. Żeby ładnie wymodelować i wydłużyć naturalne rzęsy poleca się rozmiar short i medium. Jeżeli rzęsy są bardzo długie wtedy należy kupić medium i long, ponieważ short będą niewidoczne. Decydując się na jedną długość osiągniemy efekt  zagęszczenia rzęs.

Kępki rzęs można spotkać również w opakowaniach, które zawierają wszystkie3 długości.

3. Klej do rzęs

Na rynku dostępne są różne kleje do rzęs, jednym z najlepszych jest klej DUO. Mamy do wyboru klej do rzęs w kolorze czarnym  oraz  klej przezroczysty. Są to  mocne, wodoodporne i nieuczulające kleje, a przy delikatnym wykonywaniu demakijażu rzęsy utrzymują się przez dłuższy czas.

4. Pęseta

Proponujemy Lexwo403 lub lexwo401 (za jej pomocą będziemy chwytać kępki rzęs).

5. Zalotka

Jeżeli twoje rzęsy są proste lub rosną do dołu, koniecznie musisz je podkręcić zalotką. Każda kępka sztucznych rzęs jest wyprofilowana do góry, jeżeli nie podkręcisz swoich rzęs, będą po prostu nieestetycznie odstawać.

6. Tusz, eyeliner lub kredka

Na zakończenie oczywiście potrzebny będzie czarny tusz, eyeliner lub kredka, aby zakryć ewentualne ślady po kleju.

7. Płyn do usuwania rzęs

Przeznaczony jest do bezpiecznego i bezproblemowego usuwania rzęs i kleju np. Lash Free adhesive remover 59ml ARDELL

 (Przykryć dolną powiekę chusteczką papierową. Zamknąć oko. Zwilżyć cienki pędzel lub aplikator w LashFree Eyelash Adhesive Solvent. Następnie delikatnie namoczyć klej aż do momentu odklejenia rzęs. W razie potrzeby czynność powtórzyć.

Klejenie kępek rzęs krok po po kroku

Kępki przyklejamy na koniec makijażu, gdy mamy już pomalowane oczy, a powieka nie jest tłusta np. od kremu. Następnie używamy zalotki jeśli naturalne rzęsy potrzebują podkręcenia, tuszujemy rzęsy i tu mamy dwie opcje, przed przyklejeniem kępek rzęs lub po ich przyklejeniu. Na koniec robimy kreskę eyelinerem, kredką lub cieniem, żeby zakryć ewentualne ślady po kleju.

tutorial nakładanie sztucznych rzęs

1. Weź pęsetę, chwyć nią kępkę z opakowania (delikatnie, tak by jej nie zdeformować).

2. Wcześniej wylej kropelkę kleju np. na opakowanie po rzęsach (nie za dużo, bo klej szybko zastyga, późnej można go dołożyć).

3. Zanurz końcówkę kępki w kleju (nie za dużo bo będziesz miała uczucie ciężkości na oku).

4. Kępkę trzymamy pęsetą i staramy się przykleić ją w przestrzeń pomiędzy rzęsami (kępki kleimy do powieki, do skóry, nie do rzęs).

5. Zaczynamy od połowy oka (początek ramy nadadzą naturalne rzęsy, później od połowy przyklejamy kilka kępek short, a przy kąciku zewnętrznym przyklejamy medium; jeżeli rzęsy są bardzo długie, robimy to samo tylko przy pomocy kępek medium i long).

6. Dociskamy każdą kępkę do naturalnych rzęs ( kępki przyklejamy jedna obok drugiej, nie pozostawiaj pomiędzy nimi przerw). 

7. Na koniec tuszujemy kępki razem ze swoimi rzęsami (po chwili jak kępki będą się już dobrze trzymały na powiece, można je przeczesać grzebyczkiem do rzęs, aby nie odznaczały się sztuczne kępki od naturalnych rzęs).

8. Jeżeli ślady po kleju są widoczne, można je zamalować eyelinerem, kredką lub ciemnym cieniem.

 

 

UWAGA!

- nie przyklejaj za dużo kępek na końcu oka, spowoduje to efekt opadających kącików.

- jeżeli kępka przyklei się krzywo i będzie odstawała od rzęs, należy ją odkleić wyrzuć i spróbować przykleić nową.

- sprawdzaj też czy klej, który był wyciśniety nie zasechł. Jeśli tak, to trzeba będzie wycisnąć świeżą kropelkę.

- jeżeli oko jest bardzo duże i wypukłe, nie przesadzajmy z kępkami, mogą one za bardzo wyeksponować oko.

- musisz uzyskać równowagę optyczną w makijażu, tak więc należy mocno wytuszować rzęsy dolne.

Kępki rzęs, a kształt oka

Oczy małe przyklejamy kępki w dużej ilości, dzięki temu oko zostanie otworzone i powiększone. Pamiętamy, żeby nie przeciążyć zewnętrznego kącika, bo powieka zacznie optycznie opadać.

Oczy głęboko osadzone przyklejamy kępki dwoma rzędami, to da efekt wydobycia oka z oczodołu. Pamiętamy o bardzo dokładnym wytuszowaniu dolnych rzęs dla zachowania równowagi optycznej.

Oczy wąskie najlepiej przyklejać kępkami o jednej długości, ponieważ stopniowanie ich da efekt wydłużenia, co nie jest wskazane przy tej budowie.

Oczy okrągłe w tym przypadku stopniujemy kępki, gdyż w tym przypadku efekt kociego oka jest jak najbardziej pożądany.

Opadająca powieka i opadające kąciki tutaj musimy uważać z przyklejaniem kępek na końcu oka, żeby nie podkreślić jeszcze bardziej opadającej powieki.