...

Koloroterapia zwana również chromoterapią to oddziaływanie kolorem na organizm człowieka; nastrój, kondycję skóry czy samopoczucie. Koloroterapia stosowana jest w medycynie już od dłuższego czasu, a ostatnio zaczęto stosować ją również w kosmetologii w celu poprawy kondycji skóry lub wzmocnienia działania zabiegów kosmetycznych. Każda barwa ma inne oddziaływanie.

maska2

Znaczenie kolorów:

- błękitny – jest kolorem o działaniu bakteriobójczym, działa chłodząco, ściągająco i nasennie. Obniża ciśnienie krwi i działa wyciszająco na nasz system nerwowy. Kolor niebieski wykorzystywany jest w leczeniu chorób skórnych gdyż reguluje pracę gruczołów łojowych. Dlatego też wykorzystuje się go w gabinetach kosmetycznych do naświetlania skóry tłustej i podrażnionej.

- pomarańczowy – jest kolorem niezwykle ciepłym i bardzo mocno działającym. Pomarańczowy działa pobudzająco, wpływa na regulację pracy gruczołów, działa na nastroje ospałe, wzmacnia ukrwienie skóry przyczyniając się do zwiększenia jej odżywienia.

- żółty – zwany jest kolorem słońca, jasności, pozytywnie wpływa na osoby ze skłonnością do melancholii. W kosmetyce wykorzystuje się jego działanie w leczeniu chorób skóry, egzemie. Napina zwiotczałą skórę ściągając rozstępy.

- czerwony – kolor ognia, symbol energii, sprawności umysłowej. Podnosi ciśnienie krwi, przyspiesza akcję serca, poprawia nastrój, daje odczucia ciepła. Stosowany w leczeniu chorób skóry, wysypki a także przy łysieniu.

- zielony – to równowaga i harmonia, barwa zielona pozytywnie wpływa na regenerację mózgu, wzmacnia skórę, łagodzi stany zapalne, oparzenia. Zieleń należy do kolorów neutralnych nie jest ani kolorem ciepłym ani zimnym, daje równowagę. Wspomaga budowę nowych tkanek, odnawia skórę, eliminuje toksyny. Działa delikatnie ściągająco.

- fioletowy – uważany za kolor wzmacniający siły życiowe, daje natchnienie i wzmacnia koncentrację. W kosmetyce znajduje zastosowanie w leczeniu blizn, cellulitu, pobudzenia limfy, ma właściwości znieczulające.

maska1Zabiegi z użyciem koloroterapii coraz częściej stosowane są w salonach kosmetycznych. Zabiegiem takim jest zabieg z użyciem specjalnie zaprojektowanej do tego celu maski świetlnej kompatybilnej z urządzeniami kosmetycznymi Overline oraz Imodel włoskiej produkcji. Maska świetlna jest dopełnieniem i świetnym zakończeniem wszelkich zabiegów na twarz. Posiada różne kolory dostosowane do wszelkich problemów skórnych. Jej działanie koloroterapeutyczne polega wyłącznie na emisji barw. Maska nie emituje energii cieplnej dzięki czemu nadaje się do każdego rodzaju skóry. Wspomaga syntezę kolagenu, częstotliwość energii świetlnej emituje wibracje przynosząc skórze właściwej równowagę komórkową. Maska świetlna daje znakomite rezultaty w połączeniu z różnego rodzaju maskami algowymi bądź kremowymi, które stosuje się na zakończenie zabiegu. Wzmacnia działanie całego zabiegu, a równocześnie daje ukojenie i wyciszenie. Intensywność barw podczas zabiegu można dowolnie dostosowywać zgodnie z potrzebami skóry i upodobaniami klienta.