...

Specjalistyczne narzędzia rotacyjne wymagają szczególnej dbałości o jakość ich wykonania i trwałość w użytkowaniu. Niemiecka firma Acurata specjalizuje się w produkcji narzędzi a w szczególności wierteł stomatologicznych i frezów kosmetycznych i podologicznych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz kontroli jakości na każdym etapie produkcji powstają precyzyjne, odpowiednio wyważone i trwałe narzędzia niezbędne w pracy podologa.

Frezy różnią się między sobą wielkością, gradacją, materiałem z jakiego są wykonane oraz przeznaczeniem:

Frezy diamentowe – są to frezy charakteryzujące się najdłuższą żywotnością, wykonane z najtwardszego materiału. Frezy są dokładnie wyszlifowane z precyzyjnymi nacięciami, bardzo dobrze wyważone dzięki czemu podczas pracy nie zachodzi zjawisko wibracji.

Frezy diamentowe do pedicure – są to frezy mające specjalne otwory dzięki czemu idealnie nadają się do pracy na mokro. Frezy przeznaczone do długiej pracy przy opracowywaniu zgrubiałych miejsc na stopach takich jak pięty czy całe podeszwy. Frezy można również stosować do pracy z frezarka na sucho. Dostępne są w różnych gradacjach.

Frezy diamentowe stożki – frezy o kształcie stożkowym stosuje się głównie do usuwania zgrubień wału paznokciowego, do oczyszczania spodniej powierzchni paznokcia, a także do usuwania niewielkich modzeli.

Frezy diamentowe kulki – frezy zakończone kulką ścierną przeznaczony do usuwania skórek oraz kształtowania nowej linii uśmiechu paznokcia. Frezy z kulką mają różną wielkość, którą dopasowuje się indywidualnie do potrzeby.

Frezy diamentowe łezki – idealnie nadają się do usuwania zgrubiałych skórek w bocznych wałach paznokci. Są również pomocne w stylizacji paznokci metodą żelową lub akrylową.

Frezy diamentowe w kształcie walca – frezy stosuje się głównie do usuwania rogowej, stwardniałej warstwy naskórka. Frezy walcowe używane sią także w obróbce żelu i akrylu.

Frezy próżniowe – frezy posiadają koronkę zakończoną ząbkami lub gładką. Przeznaczone są do usuwania odcisków w gabinetach podologicznych.

Polerki – frezy gumkowe, polerujące wykorzystywane na koniec zabiegu w celu uzyskania gładkiej, lśniącej powierzchni płytki paznokcia.

Frezy karbidowe – frezy karbidowe inaczej węgliki spiekane to frezy bardzo twarde i ostre. Specjalnie żłobione ostrza zapobiegają przegrzewaniu i skracają czas pracy. Frezy przeznaczone są głównie do pracy z żelem i akrylem.

Wszystkie frezy firmy Acurata wykonane są z ogromną precyzją i zapewniają długie i bezpieczne użytkowanie. Frezy można sterylizować w autoklawie dzięki czemu można zachować najbardziej sterylne warunki pracy.