...

Zabiegi kosmetyczne wykonywane latem najczęściej to zabiegi depilacji. Najbardziej popularną metodą jest depilacja woskiem. Jest to metoda szybka, która pozwala cieszyć się gładką skórą przez około 3 tygodnie. Jest więc świetnym rozwiązaniem na lato.

Depilacja woskiem polega na nałożeniu wosku na skórę, który przykleja się do włosów i wyrywa je w momencie ściągnięcia wosku. Do depilacji tą metodą używa się wosków twardych lub płynnych.

 

Woski twarde rozgrzewa się w podgrzewaczach w specjalnym naczyniu. Nakłada się je na skórę za pomocą szpatuły a po zastygnięciu zrywa w przeciwnym kierunku wzrostu włosa. Wosk twardy nie wymaga użycia pasków flizelinowych. Drugim rodzajem wosku jest wosk płynny.

Występuję on w postaci aplikatorów z rolką lub w większych pojemnościach w puszkach. Każde z tych rozwiązań wymaga użycia innego podgrzewacza. W zależności od potrzeb do wosku w rolce możemy użyć podgrzewacza pojedynczego, podwójnego lub potrójnego.

 

Podgrzewacze podwójne i potrójne  posiadają funkcję podgrzewania dwóch lub trzech wosków jednocześnie. Oszczędza to czas podczas wykonywania kilku zabiegów depilacji z po sobie. Wosk w puszce natomiast wymaga użycia podgrzewacza przeznaczonych do podgrzewania puszek z woskiem o odpowiednio dobranej pojemności. Oba rodzaje wosku wymagają użycia pasków flizelinowych. Po zaaplikowaniu wosku na skórę, przykleja się pasek i zdecydowanym ruchem zrywa „pod włos”.

Przy zakupie wosku i podgrzewaczy należy kierować się przede wszystkim jakością. Dobre, włoskie woski Xanitalia dają gwarancję dobrej przyczepności i wykonania zabiegu bardziej precyzyjnego oraz bardziej komfortowego dla klientki.